Sanktuarium

Rekolekcje dla małżonków

Data: 13 październik 2017 00:00 do 15 październik 2017 23:59
Szczegóły:
CEL
Celem tych rekolekcji jest pogłębienie a czasami nawet nawiązania zerwanej więzi małżeńskiej i uświadomienie przeżywania małżeństwa jako sakramentu. Zarazem są okazją aby nauczyć się rozmawiać ze sobą – prowadzić Dialog. „Szkoła Dialogu” – to rekolekcje typu Marriage Encounter. Polski program Rekolekcji Małżeńskich typu Marriage Encounter powstał w katowickim Duszpasterstwie Akademickim w 1977 roku.
Rozpoczynają się w piątek o godzinie 18.00 a kończą się niedzielnym obiadem ok. godziny 14.00. Na te rekolekcje para małżeńska może jechać raz w życiu. Natomiast potem można uczestniczyć w innych formach spotkań bazujących na przeżyciu rekolekcji małżeńskich.
 
DLA KOGO?
Rekolekcje małżeńskie „Szkoła Dialogu” są dla małżeństw katolickich, które chcą, aby ich życie owocowało więzią radosną, pełną zaufania, wzajemnego zrozumienia i akceptacji. Zapraszamy małżeństwa z różnym stażem. Nie chodzi tylko o małżeństwa, które przechodzą różnorodne kryzysy, borykają się z problemami. Ideą tych rekolekcji jest pogłębianie więzi między małżonkami. Często jest tak, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Trzeba nam nauczyć się słuchać, to sztuka. Słuchać to jedno, a usłyszeć-to drugie! Usłyszeć drugiego człowieka jest jeszcze trudniejsze! A przecież małżonkowie są sobie bliscy, a tymczasem rozmawiać trudno…
Uczenie się sztuki wzajemnej komunikacji prowadzi do pogłębienia więzi małżeńskiej i daje możliwość nawiązania zerwanej. Bardzo często rekolekcje pomagają małżonkom odnaleźć siebie, lepiej się zrozumieć nawzajem i akceptować. Takie przeżycie często rodzi przemianę.