cze 24, 2014

Medjugorje

MEDJUGORIE

1. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Medjugorie odbędzie się w pierwszą sobotę lipca, po wieczornej Mszy Św.

Pielgrzymka Górka Klasztorna - Medjugorje

10-20 września 2014 r.

Ramowy program pielgrzymki:

10.09  - Wyjazd 7.30. Następnie przejazd przez Poznań, Wrocław, Międzylesie (około 15.30),  Boboszów, przejście graniczne, przejazd przez Czechy, Austrię Słowenię do Chorwacji, aby po przekroczeniu w godz. rannych dnia następnego granicy BiH, poprzez Tihajlinę zajechać w        godzinach przedpołudniowych ok. 10.00 11 września do Medjugorje.

11.09. ok. 13.00 obiad, wypoczynek, a od 18.00 wieczorny blok modlitewny

Od 12.09 do 18.09

1.Wejście na Wzgórze Objawień- Podbrdo.

2.Spotkanie w  Ośrodku Cenacolo.

3.Spotkanie z wizjonerami (najprawdopodobniej z Vicką)

4.W piątek droga krzyżowa - Kriżewac.

5.Zwiedzanie Mostaru- msza w kościele franciszkanów.

6. Zwiedzanie Dubrownika i msza w Kościele Św. Błażeja potem plaża nad Adriatykiem.

7. Makarska- Msza Św. w Grocie Veprić, potem plaża na riwierze Makarskiej.

8. Spotkanie we Wspólnocie Błogosławieństw

9. Wypoczynek przy wodospadach Kravice- 3  razy

10. Blagaj  oraz park etnograficzny – dawne Medjugorje

11. Muzeum  z okresu pierwszych wieków n.e.

19.09 wyjazd do Polski

20.09  Przybycie w godzinach południowych do Górki Klasztornej

Sprawy Organizacyjne:

- Przed wyjazdem odprawiamy Mszę św. w Górce Klasztornej o godz. 7.00 W Rudzie k/ Rogoźna zabieramy grupę pielgrzymów.

- Msza św. dla wszystkich w zależności (albo w Międzylesiu, albo pod Wiedniem w Maria Ellend).

- Cała droga trwa ok 25 godzin z przerwami, co 4, 5 godz. na około 20 min; co 9 godz. Przerwa dłuższa.

- Wystarczy Dowód Osobisty. Nie trzeba Paszportu

- Nie musimy wymieniać pieniędzy na walutę BiH. Wystarczy wziąć około 30-50 E na własne wydatki i to wystarczy. Jeśli ktoś przewiduje większe zakupy to oczywiście trzeba wziąć grubszy portfel J (np. wejście nad wodospady kosztuje 0,5 E. Tam będziemy 3 razy więc odpowiednio 1,5 E)

- Obiad codziennie w godzinach popołudniowych, godzina uzależniona  od aktualnego programu.

- W środę i piątek obiad postny. W jadalni na stole napoje - soki i wino- tylko do spożywania na miejscu.

- Jedzenie (śniadania i kolacje) szykujemy i spożywamy na miejscu - w jadalni.

- Pieczywo można zamawiać u gospodarza, lub kupować w pobliskich sklepach.

- Ceny podobne jak w Polsce. Przetwory mięsne są stosunkowo drogie.

- Ceny napoi - podobne jak w Polsce.

- Koszt pielgrzymki- 600zł +150 Euro. Wpłata wstępna 200 zł do końca czerwca, następnie całość kwoty płatne do 10 sierpnia. Euro płacimy w autokarze)

- Temperatury w Medjugorie 22/28 stopni C Zabrać coś na słońce, wieczory mogą być chłodniejsze!

- Zabrać coś do zjedzenia na drogę. W autokarze można także kupić coś do picia

- Leki !!! Jeśli ktoś przyjmuje jakieś specjalistyczne leki, to bardzo proszę by pamiętać o tym i zaopatrzyć się w odpowiednią ilość

- Miejsca w autokarze będą przypisane, ale jeśli ktoś będzie chciał się przesiąść to już wg  dogadania się.

- Na miejscu pokoje 2 i 3 osobowe

Wszystkie wymienione miejsca można obejrzeć w internecie :-)