Parafia rzymsko-katolicka

Porządek Mszy św. i nabożeństw

Sakrament Chrztu

Sakrament Małżeństwa

Egzorcysta - ks. Paweł Zimniewicz:
tel.: 67-286 08 48 wew. 202 kom. 783 651 261

Kancelaria parafialna czynna: w środy i piątki w godz. 16.00-17.30

Msze św. odprawiane są:

w dni powszednie: 7.00 i 18.30
w niedziele: 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 i 18.30.

Nowenna do Matki Bożej Góreckiej: w każdą środę o godz. 18.00.

Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych: w każdy piątek o godz. 18.00.

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: rozpoczęcie modlitwą różańcową o 17 30 następnie Msza św. o godzinie 18.00.

Zbiorowe intencje mszalne za żywych polecamy podczas Mszy św. w środy o godz. 18.30, natomiast zbiorowe za zmarłych - w piątki o godz. 18.30.

Prośby i podziękowania na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i środową Mszę św. zbiorową za żywych oraz zmarłych polecanych w Koronce do Miłosierdzia Bożego i piątkowej Mszy św. zbiorowej za zmarłych należy składać bezpośrednio w naszym Sanktuarium lub listownie pod podany wyżej adres.

UWAGA! Ze względu na dużą liczbę telefonów z pytaniami kiedy odprawiona zostanie zamówiona przez Państwa Msza św. informujemy, że w zakładce "Ogłoszenia duszpasterskie" publikujemy wykaz intencji na najbliższy tydzień. Każdy, kto zamawia intencję Mszy św. o terminie jej odprawienia jest informowany listownie bądź telefonicznie.

Sakrament Chrztu

Drodzy Rodzice i Chrzestni!

Wielu z Was pragnie ochrzcić swoje dziecko w naszym Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej. Napawa nas to radością, ale też czujemy się odpowiedzialni za przyszły rozwój życia z wiary w Waszych rodzinach. Miejsce to wybrane zostało przed wiekami przez Matkę Bożą i ona jest tu Królową.

Misjonarze Świętej Rodziny -  duszpasterze tego miejsca – zapraszają rodziców na rozmowę w sprawie chrztu świętego z ks. Proboszczem. /prośba o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu spotkania, lub przyjście w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej/.

Dokumenty potrzebne do chrztu:

1. 1. Akt urodzenia dziecka z USC.
  2. 2. Dane rodziców chrzestnych: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania – kandydaci na chrzestnych powinni mieć ukończone 16 lat, mieć przyjęty sakrament  bierzmowania oraz być wierzącymi praktykującymi katolikami
  3. /jeśli pochodzą nie z naszej parafii to potrzebują zaświadczenie od swojego
  4. ks. Proboszcza, że mogą być  chrzestnymi/.

Ks. Piotr Lipski MSF

/proboszcz/

Tel.: 67/ 2860848 wew. 215/

Sakrament Małżeństwa

Drodzy Narzeczeni!

Wiele osób spoza naszej parafii pragnie zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszym Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej, Królowej na Krajnie. Raduje nas to, że pragniecie uczynić to właśnie u nas, przyzywając wstawiennictwa Matki Bożej.

Misjonarze Świętej Rodziny – duszpasterze tego miejsca – zapraszają narzeczonych na rozmowę w sprawie ślubu z ks. Proboszczem. /prośba o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu spotkania, lub przyjście w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej/.

Dokumenty potrzebne do ślubu:

1. 1. Dowody osobiste narzeczonych.
  2. 2. Metryki chrztu /ważność metryki 6 miesięcy/.
  3. 3. Zaświadczenie o ukończeniu przygotowania do małżeństwa.
  4. 4. Dane świadków: imię i nazwisko, wiek i adres zamieszkania.
  5. 5. Pozwolenie ks. Proboszcza narzeczonej lub narzeczonego na załatwienie wszelkich formalności przedślubnych w Górce Klasztornej, albo „Licencja” na pobłogosławienie małżeństwa w Sanktuarium – wtedy wszystkie formalności przedślubne załatwiane są w parafii panny młodej lub pana młodego.

Ks. Piotr Lipski MSF

/proboszcz/