Ogłoszenia i intencje

Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
18.02.2018 r.

1. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Ap.
2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy.
3. Dzisiejszą niedzielą kończymy rekolekcje parafialne. Składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w rekolekcjach a ks. Andrzejowi Tronowi MSF – rekolekcjoniście za wygłoszone nauki i Słowo Boże.
4. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 18:00 a w niedzielę Gorzkie Żale z nauką Pasyjną po Mszy św. o godz. 15:00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.
5. Codziennie różaniec w naszej Bazylice o godz. 18:00.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kruchcie i przy zakrystii znajduje się nowy nr „Przewodnika Katolickiego", i „Posłaniec Świętej Rodziny”.
7. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na dokończenie groty MB Fatimskiej oraz na kaplicę Wiecznej Adoracji. Dziękujemy również za ofiarowane srebro i złoto na Monstrancję do Kaplicy Wiecznej Adoracji.
8. Zapraszamy do naszego sklepiku w którym zaopatrzyć się można w dewocjonalia, zioła, miody, herbaty oraz ciekawe książki.
9. Misjonarze Św. Rodziny i wspólnota Odnowy w Duchu Św. z Górki Klasztornej zapraszają na Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie organizacyjne w czwartek 1 marca po wieczornej mszy św. Więcej informacji na plakatach i u ks. Pawła.

"Głos Górecki" luyty 2018r: pobierz

INTENCJE MSZALNE (18 - 25.02.2018)

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

8.00 1. Za ++ Sylwię Cybulską i rodziców.

2. Za ++ Łucję i Szczepana Ziarnek.

10.00 1. Za parafian.

2. Za ++ Wandę i Konrada Konek oraz ++ z rodziny.

12.00 1. O oddalenie zła w rodzinie.

2. O uwolnienie od skutków działania zła w rodzinie Dobosz i Kołutkiewicz.

15.00 1. Za ++ Leona, Reginę i Piotra Gaców oraz ++ z rodziny Gaca, Korpal, Waloch i Kowalskich.

2. Za + Kazimierza Gendę w 38 rocznicę śmierci.

Poniedziałek – 19.02.2018

7.00 1. O uwolnienie od skutków działania zła w rodzinie Dobosz i Kołutkiewicz.

2. Za ++ z rodzin Trocha i Ossowskich.
3. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Góreckiej dla całej rodziny Ostrowskich.

18.30 1. Za + Czesława Golaka (greg.)

2. O Boże błogosławieństwo i łaskę nawrócenia w rodzinie Kowalkowskich.
3. Za ++ Elżbietę, Władysława Sikora, Jana Jaworskiego jego rodziców i ++ z rodziny.

Wtorek – 20.02.2018

7.00 1. O uwolnienie od skutków działania zła w rodzinie Dobosz i Kołutkiewicz.

2. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Góreckiej o łaskę zdrowia dla Agaty Kukla i Kamila Kukla.
3. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Góreckiej o wszelkie potrzebne łaski dla Barbary w 60 rocznicę urodzin.

18.30 1. Za ++ Janinę Grzybowską i Jana oraz ich córkę Janinę.

2. Za + Czesława Golaka (greg.)
3. Z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej dla Andrzeja, Heleny, Anny i Michała.

Środa – 21.02.2018

7.00 1. W intencji wnuka Joachima i jego rodziców o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.

2. Za ++ Władysławę i Wojciecha Buśko.
3. Za wstawiennictwem Matki Bożej Góreckiej o wyjście z nałogu i trzeźwość umysłu dla Krzysztofa.

18.30 1. W intencji próśb i podziękowań przedstawionych w nowennie.

2. O uwolnienie od skutków działania zła w rodzinie Musiał i Cyrajewskich.
3. Za + Czesława Golaka (greg.)

Czwartek - 22.02.2018

7.00 1. Za ++ koleżanki, kolegów, znajomych, przyjaciół, sąsiadów i ich rodziny.

2. O łaskę dobrej śmierci dla Kazimierza i całej rodziny.
3. O Miłosierdzie Boże dla całej rodziny.

18.30 1. Za + Czesława Golaka (greg.)

2. O Bożą opiekę i zgodę w rodzinach Kulawik i Kosiak.
3. Za + Genowefę Rodzeń w 3 rocznicę śmierci i z okazji urodzin oraz ++ Władysława i Lucynę Dobosz, Tadeusza Czerskiego oraz ++ z rodziny Brodowskich i Rodzeń.

Piątek – 23.02.2018

7.00 1. Za + Małgorzatę Stój w 3 rocznicę śmierci.

2. O Boże błogosławieństwo oraz wszelkie potrzebne łaski dla księży.
3. Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Wojciecha i Mateusza oraz ich rodziców i całej rodziny.

18.30 1. Zbiorowa za zmarłych.

2. Za + Czesława Golaka (greg.)
3. O zdrowie i Boże błogosławieństwo w 1 rocznicę urodzin Antoniny.

Sobota – 24.02.2018

7.00 1. Za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

2. Za ++ Adolfa Słupik w rocznicę śmierci, Pawła, Augustyna, Jana, Marię Janik, Franciszka i Alojzego, synową Cecylię i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marleny, Pawła, Natalii i Bartłomieja Jakubczyk.

18.30 1. Za ++ Józefę, Wacława, Wiktorię, Antoniego, Czesława i Janinę Danielewskich.

2. Za + Czesława Golaka (greg.)
3. Za ++ Mariana i Eugeniusza Maślanków oraz ++ z rodziny.

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

8.00 1. Za ++ Franciszka Łuczyk w rocznicę śmierci, żonę Wandę i Lucjana Gacka.

2. Za + Romana Kalas w 10 rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny Kalas i Koniec.

10.00 1. Za parafian.

2. Za + ks. Tomasza Szarego w 3 rocznicę śmierci.

12.00 1. Za ++ Krystynę Waloch w rocznicę śmierci oraz Edmunda i Kazimierza.

2. Za ++ Stefanię w rocznicę śmierci Alojzego, Tadeusza, Zbigniewa i Kazimierza oraz ++ z rodziny.

15.00 1. W intencji ofiarodawców wspierających wszystkie dzieła w sanktuarium góreckim.

2. Za + Tadeusza Arndt w 1 rocznicę śmierci.

18.30 Za + Czesława Golaka (greg.)