Ogłoszenia i intencje

Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną,
15.04.2018 r.

1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
2. Dzisiaj w naszej Bazylice przeżywamy Odpust Dobrego Pasterza. Główna Msza św. o godz. 10:00
3. Codziennie różaniec w naszej Bazylice, w środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy na zmarłych o godz. 18:00.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kruchcie i przy zakrystii znajduje się nowy nr „Przewodnika Katolickiego", i „Posłaniec Świętej Rodziny”.
5. W tym tygodniu w piątek na godz. 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piesna, Państwa: Ziarnek, Kunza, Skiera Grzegorz, Słonka, Piszczek Tadeusz.
6. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na dokończenie groty MB Fatimskiej. Do zakończenia prac przy grocie pozostało otoczenie wokół stawku. Będzie montowane oświetlenie i nagłośnienie, wokół stawku będą położone nowe szerokie chodniki oraz ustawione nowe ławki. Dziękujemy również za ofiary składane na Kaplicę Wiecznej Adoracji oraz za ofiarowane srebro i złoto na Monstrancję do Kaplicy Wiecznej Adoracji.
7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci które
w tym roku przystąpią do I Komunii św.
8. Zapraszamy do naszego sklepiku w którym zaopatrzyć się można
w dewocjonalia, zioła, herbaty, książki oraz pamiątki z Górki.
Sklepik jest czynny przez cały tydzień, oprócz poniedziałku.
9. Od 20 do 22 kwietnia zapraszamy na rekolekcje dla małżonków – dialogi małżeńskie. Kontakt z ks. Adamem Pestką MSF.

"Głos Górecki" kwiecień 2018r: pobierz

INTENCJE MSZALNE (15 - 22.04.2018)

III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

8.00 1. Za + Irenę Fąs. (greg.)

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Reginy i Seweryna w 50 rocznicę ślubu.

10.00 1. Za parafian.

2. Za ++ Jadwigę, Jana, Józefę, Józefa, Władysława i Franciszka Piszczek w 23 rocznicę śmierci.

12.00 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Góreckiej dla rodziny Konek.

2. Za + Mariana Jasiek.

15.00 1. Za + ks. Piotra Żelichowskiego MSF (greg.)

2. Za ++ Andrzeja i Szczepana Bociek w 7 rocznicę śmierci.

18.30 O wyzwolenie od wszelkiego zła, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Góreckiej dla rodziny Bogdańskich.

Poniedziałek – 16.04.2018

7.00 1. Za + ks. Piotra Żelichowskiego MSF (greg.)

2. O przebłaganie za grzechy przodków, rodziców i całej rodziny Buraczek oraz opiekę Matki Bożej Góreckiej.
3. Za + Dorotę Kozina.

18.30 1. Za + Irenę Fąs. (greg.)

2. Za ++ Jana Kopek w rocznicę śmierci, żonę Antoninę i wnuka Sebastiana.
3. O pomyślną operację.

Wtorek – 17.04.2018

7.00 1. Za + ks. Jana Żelichowskiego MSF (greg.)

2. O przebłaganie za grzechy przodków, rodziców i całej rodziny oraz opiekę Matki Bożej Góreckiej.
3. Za ++ rodziców Teresę i Ryszarda Kosturek oraz + syna Michała Ostaf.

18.30 1. Za + Irenę Fąs. (greg.)

2. O szczęśliwą operację dla Jolanty.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 18.04.2018

7.00 1. Za + ks. Piotra Żelichowskiego MSF (greg.)

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. O przebłaganie za grzechy przodków, rodziców i całej rodziny oraz o opiekę Matki Bożej Góreckiej.

18.30 1. W intencji próśb i podziękowań przedstawionych w nowennie.

2. Za + Irenę Fąs (greg)
3. Za + Teresę Smolarz z okazji urodzin.

Czwartek - 19.04.2018

7.00 1. Za + ks. Piotra Żelichowskiego MSF (greg.)

2. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Góreckiej dla Izabeli i Dawida Piątka z okazji 10 rocznicy ślubu.
3. Do Bożej opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy o zdrowie i dalszą opiekę dla Korneli Żur z okazji urodzin.

18.30 1. Za + Irenę Fąs (greg.)

2. Przez wstawiennictwo Matki Bożej z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i łaski dla Agnieszki i Wojtka z okazji rocznicy ślubu.
3. Za + Tadeusza Plewa w dniu urodzin oraz ++ rodziców.

Piątek – 20.04.2018

7.00 1. Za + ks. Piotra Żelichowskiego MSF (greg.)

2. O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Zofii i Longina Leśniak.
3. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Góreckiej z prośbą o Boże Miłosierdzie i łaskę uzdrowienia dla Aurelii.

18.30 1. Zbiorowa za zmarłych.

2. Za + Irenę Fąs (greg.)
3. Za ++ Aleksandra Budnik w dniu urodzin oraz żonę Teresę oraz ++ z obojga stron.

Sobota – 21.04.2018

7.00 1. Za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

2. Za ++ Nepomucenę, Antoniego i Edmunda Piszczek oraz ++ z rodziny Mirr, Trempała i Fąs.
3. Za + Piotra Żelichowskiego MSF (greg.)

12.00 1. Z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą o dalsze i opiekę oraz Boże błogosławieństwo dla Haliny i Jerzego z okazji 30 rocznicy ślubu.

18.30 1. Za ++ Szczepana Ziarnek w 16 rocznicę śmierci oraz żonę Łucję.

2. Za + Irenę Fąs (greg.)
3. Za ++ Marię Szefler w 2 rocznicę śmierci, Konrada Szefler oraz ++ z rodziny.

IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

8.00 1. Za ++ Władysławę z okazji urodzin oraz męża Józefa.

10.00 1. Za parafian.

2. Za + Romana w dniu urodzin.

12.00 1. W intencji Rzemieślników oraz o powrót do zdrowia starszego cechu w Rogoźnie Jana Kapeli.

2. Za ++ Tadeusza Adamczewskiego w 38 rocznicę śmierci oraz żonę, Stanisława i syna Leszka.
3. Za ++ rodziców Jadwigę i Wojciecha Kmieć oraz ++ Ludwika i Józefa.

15.00 1. O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Hiacynty z okazji 5 urodzin.

2. Za ++ Jana i Wandę Laskowskich oraz dzieci.

18.30 1. Za + Alojzego Łobodę z okazji urodzin oraz ++ z rodziny Łobodów, Kaczmarowskich i Ciepłuch.

2. Za + ks. Piotra Żelichowskiego MSF (greg.)