Rekolekcje dla narzeczonych

CO TO TAKIEGO?

To nie jest zwykły kurs przedmałżeński, to rekolekcje połączone z kursem przedmałżeńskim z naciskiem na rekolekcje.

W związku z coraz bardziej zmieniającym się stylem naszego życia; życia w wielkim pośpiechu i brakiem czasu na wszystko, mieszkaniem przez narzeczonych w odległych od siebie miastach, pracą zawodową w odległych miejscach od zamieszkania, pracą w różnych godzinach, często nienormowanych, uniemożliwiających na regularny kurs przedmałżeński chmielilibyśmy zaprosić do Górki Klasztornej młodych ludzi mających wstąpić w Sakramentalny związek małżeński na „Katechezy dla narzeczonych” w ramach kursu przedmałżeńskiego. Jest to projekt Misjonarzy Świętej Rodziny i Ośrodka Duszpasterskiego w Katowicach. Katechezy dla narzeczonych zawierają 11 tematów ze sobą powiązanych. Każdorazowo rozpoczynają się w piątkowe popołudnie a kończą się w niedzielę w godzinach popołudniowych.

CEL

Celem katechez jest wzajemne poznanie się, uświadomienie istoty małżeństwa w świetle nauczania Kościoła Katolickiego i zapoznanie się z liturgią Sakramentu Małżeństwa.

DLA KOGO?

Warunkiem uczestnictwa w rekolekcjach jest obecność obojga narzeczonych (nie ma mowy o osobnym uczestnictwie) od początku, aż do końca. Narzeczeni oprócz spotkań uczestniczą w codziennej Eucharystii.

Dla wielu par odległych od Kościoła, katechezy te mogą okazać się przeżyciem wyjątkowym, o wielkim znaczeniu ewangelizacyjnym. Katechezy dla narzeczonych są najlepszą formą przygotowania dla tych, którzy uczestniczyli już w innych na przykład parafialnych kursach przygotowujących do małżeństwa i chcą to przygotowanie rozszerzyć i pogłębić.

OD ZAPLECZA?

*liczba miejsc jest ograniczona

*rekolekcje weekendowe zaczynają się w piątek o godz. 18.00 a kończą w niedzielę o godz. 15.00

*narzeczeni śpią osobno - od ilości uczestników zależy w iluosobowym pokoju zostaną ulokowani

*w rekolekcjach kategorycznie nie mogą brać udziału dzieci

*rekolekcje są stacjonarne - nie ma żadnego dojeżdżania, wszystko odbywa się na miejscu

*koszt rekolekcji na parę to 400,- w tym: nocleg, posiłki oraz materiały rekolekcyjne

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

*po skontaktowaniu się z księdzem przez email lub telefonicznie;

*na adres email należy przesłać dane pary z zaznaczeniem, że wyrażają państwo zgodę na przetwarzanie waszych danych osobowych przez Dom Zakonny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej;

*wpłacić bezzwrotny zadatek w wysokości 150 zł  na konto

Bank PKO BP Oddział Piła 11 1020 3844 0000 1502 0047 8388

*następnie na ten sam adres mailowy należy przesłać skan potwierdzenia dokonania przelewu bankowego, pozostłą część kwoty reguluje się na miejscu gotówką

DOPIERO PO SPEŁNIENIU TYCH WARUNKÓW I POTWIERDZENIU PRZEZ EMAIL

PARA ZOSTAJE ZAPISANA NA REKOLEKCJE!!!

Terminy najbliższych rekolekcji są podawane zakładce terminy rekolekcji

Zgłoszenia i informacje szczegółowe:

ks. Adam Pestka MSF

tel.: 661 - 406 - 058;