OPIS

Szkoła Dialogu” – to rekolekcje typu Marriage Encounter (spotkania małżeńskie). Polski program Rekolekcji Małżeńskich typu Marriage Encounter powstał w katowickim Duszpasterstwie Akademickim w 1977 roku.

CEL

Słowa budują, ale także słowa potrafią niszczyć relacje. Takie sytuacje możemy zauważyć w domu, pracy, na ulicy, w autobusie. Jedno za dużo powiedziane słowo, czasami niszczy relacje na długie lata. Ciężko nam wtedy dotrzeć do drugiego człowieka i takie życie powoli staje się gehenną. Dlatego potrzeba na nowo odbudować więź z małżonkiem, dzieckiem, rodzicami. Jednak bez Bożej pomocy i naszego wysiłku jest to nie możliwe. Czasami musimy się na nowo nauczyć rozmawiać z tym drugim człowiekiem, który jeszcze jest tak bliski naszemu sercu.

Wychodząc naprzeciw tym problemom postanowiliśmy zorganizować w Górce Klasztornej rekolekcje dla małżonków „Szkoła Dialogu”. Celem tych rekolekcji jest pogłębienie, a czasami nawet nawiązania zerwanej więzi małżeńskiej i uświadomienie przeżywania małżeństwa jako sakramentu. Zarazem są okazją aby nauczyć się rozmawiać ze sobą – prowadzić dialog.

DLA KOGO?

Rekolekcje małżeńskie „Szkoła Dialogu” są dla małżeństw katolickich, które chcą, aby ich życie owocowało więzią radosną, pełną zaufania, wzajemnego zrozumienia i akceptacji. Zapraszamy małżeństwa z różnym stażem. Nie chodzi tylko o małżeństwa, które przechodzą różnorodne kryzysy, borykają się z problemami. Ideą tych rekolekcji jest pogłębianie więzi między małżonkami. Często jest tak, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Trzeba nam nauczyć się słuchać, to sztuka. Słuchać to jedno, a usłyszeć-to drugie! Usłyszeć drugiego człowieka jest jeszcze trudniejsze! A przecież małżonkowie są sobie bliscy, a tymczasem rozmawiać trudno…

Uczenie się sztuki wzajemnej komunikacji prowadzi do pogłębienia więzi małżeńskiej i daje możliwość nawiązania zerwanej. Bardzo często rekolekcje pomagają małżonkom odnaleźć siebie, lepiej się zrozumieć nawzajem i akceptować. Takie przeżycie często rodzi przemianę.

KIEDY?

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godzinie 1800, a kończą się niedzielnym obiadem ok. godziny 1400. Na te rekolekcje para małżeńska może jechać raz w życiu. Natomiast potem można uczestniczyć w innych formach spotkań bazujących na przeżyciu rekolekcji małżeńskich.

PARA PROWADZĄCA:

Jolanta i Adrian Wiśniewscy | komórka: +48 605 161 972

WARUNKI ZGŁOSZENIA

• należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 100 zł na konto: 11 1020 3844 0000 1502 0047 8388 (Bank PKO BP Oddział Piła)
  • po wpłaceniu zaliczki należy wygenerować potwierdzenie uiszczenia zaliczki w postaci pliku PDF lub skanu, które należy dołączyć w poniższym formularzu (pozostałą część kwoty reguluje się na miejscu gotówką)
  • należy zaznaczyć na formularzu Zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Dom Zakonny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej
  • przyjęcie na Rekolekcje dla małżeństw następuje dopiero po spełnieniu powyższych warunków, co zostanie potwierdzone drogą emailową
INFORMACJE O WYDARZENIU

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ