Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze rekolekcje parafialne. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i życzymy owocnego przeżycia całego Wielkiego Postu. Szczególne podziękowania dla ks. Michała Popowskiego MSF. Niech Matka Boża Górecka otacza Go Swoją opieką. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji rekolekcji, na Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Świętej Rodziny. Wieczorem, jako dokończenie wielkopostnych zamyśleń rekolekcyjnych, zapraszamy do bazyliki na godz. 2000 na koncert „Nie zdejmę krzyża z mojej ściany” w wykonaniu Dawida Krzyka z zespołem i ks. Janusza Jezuska MSF. Po Mszach św. oraz po koncercie zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Za ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej.
  3. Z powodu służbowego wyjazdu w środę ks. Proboszcza kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek.
  4. W piątek o godz. 1800 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą rozdawane obrazki.
  5. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Dla dzieci za uczestnictwo będą rozdawane obrazki. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Polecamy to ofiarności wiernych. Po Mszy św. o godz. 1000 nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  7. W przyszłą niedzielę przypada też IX rocznica wyboru papież Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  8. Po Mszach św. będzie można zakupić ręcznie wykonane kartki wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na remont dachu nad starym klasztorem.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.
  11. Pragną zawrzeć związek małżeński: Paweł Pikulik, st. wolnego, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej, Górka Klasztorna i Olga Patrycja Król-Synoradzka, st. wolnego, Parafia Św. Trójcy, Łobżenica   oraz Paweł Jeszka, st. wolnego, Parafia Św. Jadwigi, Glesno i Iwona Kobierowska, st. wolnego, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej, Górka Klasztorna.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić swoich duszpasterzy.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.