Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022 r

1. Dziś niedziela modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św., można złożyć ofiary do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Przygotowujemy się do tej uroczystości Nowenną do św. Józefa odprawianą, do piątku włącznie, po Mszy św. wieczornej.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  4. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia, a w piątek na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i o nawrócenie Rosji.
  5. W czwartek o godz. 1915 spotkanie w rozmównicy z rodzicami dzieci mających rocznicę I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich rodziców.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej.
  7. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  8. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej. Taca z przyszłej niedzieli jest tzw. tacą inwestycyjną, przeznaczoną na remont dachu nad starym klasztorem.
  10. Od niedzieli rozpoczynamy przygotowanie do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – Dnia Świętości Życia – modlitwą w obronie i poszanowaniu życia odprawianą, po Mszy św. wieczornej, przed odsłoniętym obrazem Matki Bożej Góreckiej.
  11. Na pomoc dla Ukrainy w Środę Popielcową i w niedzielę zebraliśmy 9.440 złotych. Serdeczne Bóg zapłać.
  12. W prezbiterium zawisł obraz przedstawiający naszych Męczenników Góreckich wywożonych przez hitlerowców na rozstrzelanie do Paterka.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Po Mszach św. można zakupić ręcznie wykonane kartki wielkanocne. Ofiary przeznaczone są na remont dachu nad starym klasztorem. Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić Paschaliki, świece wielkanocne, duże za 15 zł i małe za 6 zł. Dochód na Caritas.
  15. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim wypić też kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.