1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i, w Kościele katolickim w Polsce, Dzień Judaizmu.
  2. W poniedziałek rozpoczęcie Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15, 5-9). Modlimy się w tej intencji odmawiając różaniec i w czasie modlitwy powszechnej. Zakończenie Tygodnia Modlitw w przyszły poniedziałek.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Józefa Pelczara, B. i w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, Dz. i M.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili po raz drugi w Kościele, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Będzie to również Dzień Solidarności z Chorwacją, która ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o godz. 1800.
  6. W środę, na Mszy św. o godz. 1800, rozpoczęcie cyklu katechez o Prawdach Wiary.
  7. Również w środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia – wspólnotową Adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. W tym roku obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Rok Świętego Józefa. Pragniemy w naszym sanktuarium, dla uczczenia św. Józefa i przyzywania Jego opieki, każdego 19 dnia miesiąca sprawować Mszę św. wotywną o św. Józefie i przyzywać Jego opieki w modlitwie.
  9. Według informacji obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa, pozostaną do końca stycznia. Dlatego, po konsultacji z częścią parafian i księżmi, podjąłem decyzję, że kolęda odbędzie się w formie odwiedzin tylko samego księdza proboszcza w tych rodzinach, które nie obawiają się przyjąć księdza, mimo trwającej pandemii, w swoich domach. Gdyby ktoś obawiał się niebezpieczeństwa zachorowania, to proszę po prostu nie otwierać drzwi swojego domu. Kolęda rozpocznie się w środę 20 stycznia od Walentynowa, od państwa Gacka, Surma, Giese i Łosoś i dalej wg. planu ze styczniowego „Głosu Góreckiego”. Przerwa w niedzielę 24 stycznia i w poniedziałek 25 stycznia, a zakończenie w czwartek 28 stycznia w Wiktorówku. Prośba, aby zawsze ktoś przywiózł i odwiózł księdza.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można jeszcze kupić kalendarz na rok 2021 w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  11. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  12. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu w czasie nabożeństw w bazylice.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.