Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 20.03.2022 r

1. W tym tygodniu, w piątek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Zagrożonego Zagładą. U nas będzie można podjąć Duchową Adopcję na Mszy św. o godz. 1830. Polega ona na modlitewnym towarzyszeniu poczętemu dziecku i jego rodzicom od początku życia dziecka, do dnia narodzin. Przygotowujemy się do tej uroczystości modlitwą w obronie i poszanowaniu życia odprawianą od dzisiaj do czwartku, po Mszy św. wieczornej, przed obrazem Matki Bożej Góreckiej.
  2. W piątek przypada też 18 rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Kościele lokalnym i jego Ordynariuszu księdzu biskupie Krzysztofie Włodarczyku.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  5. W sobotę w Sanktuarium Dzień Skupienia dla rodzin i dla Bractwa Kurkowego. Szczegóły na plakatach.
  6. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Informujemy, że w niedziele w które będzie przedstawiane Misterium Męki Pańskiej tj. 3 i 10 kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i nabożeństwa Gorzkich Żali po niej. Msza św. popołudniowa będzie odprawiana na Placu Objawienia o godz. 1400, na rozpoczęcie Misterium. Gorzkie Żale, w te dwie niedziele, będą śpiewane po Mszy św. o godz. 1000.
  8. Na pomoc misjonarzom zabraliśmy do puszek 1080 zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Po Mszy św. można zakupić świece Caritas tzw. „Paschaliki”, symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, duże za 15 zł i małe za 6 zł. oraz ręcznie wykonane kartki świąteczne za dobrowolną ofiarę, przeznaczoną na remont dachu nad starym klasztorem.
  11. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim wypić kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.