1. Dzisiejsza niedziela, z ustanowienia Papieża Franciszka, jest Niedzielą Słowa Bożego. Poświęcona ona jest celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Solidarności z Chorwacją, która ucierpiała z powodu trzęsienia ziemi. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów i w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Pr. i DK.
  4. W poniedziałek zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. We wtorek w Kościele w Polsce obchodzimy XXI Dzień Islamu pod hasłem:” Chrześcijanie i muzułmanie: wspólnie chroniąc miejsca kultu”.
  6. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  7. Dziękuję za miłe przyjmowanie po kolędzie i za składane ofiary. Kolęda dalej od wtorku do czwartku według planu ze styczniowego „Głosu Góreckiego”. Rozpoczęcie o godz. 900. Prośba, aby ktoś z parafian przywiózł i odwiózł księdza.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na rok 2021 w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  9. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  10. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu w czasie nabożeństw w bazylice.
  11. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza osobom chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.