1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare /wesel się/ i przypada w połowie Wielkiego Postu. Radujemy się, że coraz bliżej Święta Zmartwychwstania, a nasz wielkopostny wysiłek duchowy umacnia nas w walce z grzechem i wytrwaniu w dobrym.
  2. W tym tygodniu w piątek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Zachęcamy do licznego udziału w oddaniu czci św. Józefowi, w roku Jemu poświęconym, przez uczestnictwo we Mszy św. i o uzyskanie związanego z ta uroczystością odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, za odmówienie jakiejkolwiek modlitwy do św. Józefa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W środę , po Mszy św. wieczornej, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia – wspólnotową Adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. Od piątku rozpoczniemy przygotowanie do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – Dnia Świętości Życia - Nowenną w obronie i poszanowaniu życia, odprawianą po Mszy św. wieczornej, przed odsłoniętym obrazem Matki Bożej Góreckiej.
  5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  6. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830. Otwórzmy nasze serca na działanie Ducha Świętego.
  7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Od dzisiaj można, za dobrowolną ofiarę, zakupić wykonane własnoręcznie przez Marianki i ministrantów kartki wielkanocne. Ofiary przeznaczone są na pomoc ks. Adamowi Pestce MSF, misjonarzowi na Kubie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  9. W przyszłą niedzielę i w Palmową będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. W kruchcie bazyliki i przy zakrystii wyłożone są obrazki Świętej Rodziny z wydrukowanymi modlitwami, które należy odmówić w naszej bazylice, lub w jakimkolwiek kościele prowadzonym przez Misjonarzy Świętej Rodziny, aby uzyskać odpust zupełny, związany ze świętowaniem stulecia naszej obecności w Polsce. Zachęcamy do zabrania obrazków i odmawiania znajdujących się na nich modlitw.
  12. Przypominamy, że z powodu trwającej pandemii koronawirusa i obowiązujących przepisów sanitarnych, Misterium Męki Pańskiej nie odbędzie się w wyznaczonych terminach. Prosimy o modlitwę, aby można było przygotować i wystawić Misterium na uroczystość 100 lat obecności Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce obchodzoną w Górce Klasztornej w czasie Wielkiego Odpustu Góreckiego w niedzielę 23 maja.
  13. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.