Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 27.03.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare /wesel się/ i przypada w połowie Wielkiego Postu. Radujemy się, że coraz bliżej Święta Zmartwychwstania, a nasz wielkopostny wysiłek duchowy umacnia nas w walce z grzechem i wytrwaniu w dobrym.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ostatni raz po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800, i Droga Krzyżowa o godz. 1800.
  6. W sobotę I Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. na Placu Objawienia o godz. 1400. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1730. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1830.
  7. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  8. W przyszłą niedzielę II Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie o godz. 1400.
  9. W przyszłą niedzielę i w niedzielę Palmową z powodu wystawienia Misterium Męki Pańskiej nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i Gorzkich Żali po tej Mszy św. Msza św. popołudniowa będzie odprawiana na Placu Objawienia o godz. 1400 na rozpoczęcie Misterium, a Gorzkie Żale będą śpiewane po Mszy św. o godz. 1000.
  10. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 1000. Prośba o obecność wszystkich rodziców.
  11. W przyszłą niedzielę zasłonięcie krzyży, które będą odsłonięte w Wielki Piątek.
  12. W przyszłą niedzielę i w niedzielę Palmową będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu Góreckiego”.
  14. W kruchcie bazyliki i w zakrystii można zakupić świece Caritas tzw. „Paschaliki”, symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, duże za 15 zł. i małe za 6 zł., a za dobrowolną ofiarę, przeznaczoną na remont dachu nad starym klasztorem, można nabyć ręcznie wykonane kartki świąteczne.
  15. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim napić się kawy lub herbaty. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.