OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. o godz. 700, 1000 i 1830 poświęcenie gromnic. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej przychodzą z rodzicami, na Mszę św. o godz. 1830 i przynoszą do poświęcenia świece chrzcielne. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. W katedrze w Bydgoszczy Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, z odnowieniem ślubów zakonnych. U nas po Mszach św. zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
 2. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w środę wspomnienie św. Błażeja, B. i M., w piątek wspomnienie św. Agaty, Dz. i M., w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męcz. oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
 3. W środę na Mszach św. udzielenie świecami błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego przed chorobami gardła i w piątek poświęcenie tzw. chleba św. Agaty, chroniącego przed pożarami.
 4. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
 5. W I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych i o godz. 1800 Nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych.
 6. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W I Sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1730.
 8. W piątek zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na godz. 1730, na spotkanie „Kredkami do nieba”.
 9. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 1000.
 10. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii świętej.
 11. Proboszcz serdecznie dziękuje za bardzo miłe przyjmowanie po kolędzie i za złożone ofiary. Niech Matka Boża Górecka otacza wszystkich Parafian Swoją opieką i wstawiennictwem u Boga.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na rok 2021 w cenie 5 zł i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
 14. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu w czasie nabożeństw w bazylice.
 15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.