1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Męki Pańskiej, dlatego, zgodnie z tradycją, zasłaniamy krzyże do końca obrzędów Wielkiego Piątku, kiedy to uroczyście odsłaniamy krzyż
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji będzie można złożyć na Mszy św. o godz. 1830. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitewnym towarzyszeniem poczętemu dziecku, którego imię zna Bóg, i jego rodzicom przez dziewięć miesięcy, od początku życia dziecka, do jego narodzin. W zakrystii można jeszcze zakupić za 10 zł. modlitewnik Duchowej Adopcji. W ten dzień przypada również 17 rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej. Otoczmy nasz Kościół lokalny swoją modlitwą.
  4. W piątek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Drogę Krzyżową, wokół murów Sanktuarium, po Mszy św. wieczornej. Prosimy o zabranie świec. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  5. W sobotę o godz. 1930 spotkanie dla rodziców dzieci mających rocznicę I Komunii Świętej. Prośba o obecność wszystkich.
  6. W przyszłą niedzielę - Niedzielę Palmową - rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Upamiętniamy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego przynosimy palmy. Będziemy mogli je też zakupić w sanktuarium. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  7. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę, po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  8. Za dobrowolną ofiarę można zakupić wykonane własnoręcznie przez Marianki i ministrantów kartki wielkanocne. Ofiary są przeznaczone na pomoc ks. Adamowi Pestce MSF, misjonarzowi na Kubie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  9. Na spotkaniu Rada Parafialna zdecydowała, że darem Parafian na jubileusz 50-lecia powstania Parafii będą dwie nowe chorągwie Żywego Różańca. Radni przeprowadzą zbiórkę na ten cel wśród Parafian. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać.
  10. Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Złotowa do Górki Klasztornej będzie w piątek 26 marca. Wyjście po Mszy św. godz. 2100 z kościoła Wniebowzięcia NMP. Zapisy na stronie internetowej EDK. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.