1. W czwartek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada XXIX Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście” (Mt 23,8). Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za chorych i błogosławieństwo lourdzkie. Zapraszamy serdecznie na godz. 1000 szczególnie osoby chore i w podeszłym wieku.
  2. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w środę wspomnienie św. Scholastyki, Dz.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz.1800.
  4. W środę, po wieczornej Mszy św., wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia - Adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na godz. 1730 na spotkanie „Kredkami do nieba”.
  6. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Rekolekcje dla narzeczonych.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2021 w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  9. Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami.
  10. Informujemy, że dnia 19 lutego w piątek odbędzie się zbiórka zużytego sprzęty elektronicznego i elektrycznego na cele misyjne. Szczegóły na plakatach w gablotkach i w następnych ogłoszeniach parafialnych.
  11. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu w bazylice w czasie nabożeństw.
  12. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.