1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele w Polsce 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonać kryzys”. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu i innych używek na czas Wielkiego Postu, ofiarując ją jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. Papież Franciszek listem apostolskim „Patris Corde” ogłosił bieżący rok rokiem św. Józefa. Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają wszystkich parafian i pielgrzymów, dla których św. Józef jest ważnym patronem, na 33 dniowe rekolekcje: „Podróż ze św. Józefem do Jezusa”. Początek rekolekcji w poniedziałek 15 lutego o godz. 2030 na facebook com/rekolekcje Jozef 33. Szczegóły tego wydarzenia podane są na profilu społecznościowym naszego Sanktuarium i na plakatach w gablotkach.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem, na znak podjęcia pokuty, o godz. 700, 1000 i 1830. Taca przeznaczona jest na hospicja. Rozpoczynamy też nasze rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Radosław Rafał MSF. Plan rekolekcji jest w „Głosie Góreckim” i wywieszony w gablotkach. Przypominamy, że Msze św. z naukami będą odprawiane codziennie o godz. 1000 i 1830 oraz, że w czwartek dla mężczyzn i w piątek dla kobiet o godz. 1930 będą nauki stanowe. W Środę Popielcową wszystkich katolików, od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18 a 60 rokiem życia również post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Rozpoczynają się też Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty, trwające do niedzieli. Taca z niedzieli będzie naszym podziękowaniem za rekolekcje.
  5. W piątek 19 lutego wieczorem Msza św. wotywna o św. Józefie z racji trwającego roku św. Józefa. Również w piątek zbiórka sprzętu elektronicznego i elektrycznego na pomoc misjom. Sprzęt będzie można składać do godz. 1330 na wewnętrznym parkingu w sanktuarium obok stojących koszy na plastik i szkło niedaleko bramy wjazdowej.
  6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą rozdawane książeczki i obrazki za udział w tym nabożeństwie. Na koniec czeka jakaś niespodzianka.
  7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Dla dzieci obrazki za uczestnictwo. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich.
  9. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Miłujcie się”. W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarz Górecki na 2021r. w cenie 5zł.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  12. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.