Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 28.11.2021 r.

1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów oraz w tajemnicy Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, ku czci Matki Bożej, sprawowane w naszym Sanktuarium o godz. 1830. Roraty dla dzieci będą w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 1830. Dzieci przychodzą z lampionami i przynoszą serca z dobrymi uczynkami, z których będą losowane figurki Matki Boskiej. Dziecko zabierze figurkę do domu, aby tam ugościć Maryję. Dla dzieci będą rozdawane obrazki za uczestnictwo w Roratach. Na koniec, dla wytrwałych, nagrody. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki. Będą dla nich głoszone krótkie katechezy o prawdach wiary.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła i w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Pr.
  3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i za powołanych od godz. 1730. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800, a w sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  4. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  5. We wtorek zakończenie Wielkiej Nowenny do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny w 430 rocznicę urodzin świętego.
  6. W sobotę Dzień Modlitw za Bezrobotnych.
  7. Również w sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tzw. Noc Różańcową w intencji kapłanów: o świętość i wierność powołaniu.
  8. Serdecznie zapraszamy na spotkanie związane z zawiązaniem Stowarzyszenia – „Przyjaciele Górki”, które odbędzie się w sobotę 4 grudnia w auli naszego domu zakonnego o godz. 1930.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiarność Bóg zapłać.
  10. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie w rozmównicy dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
  11. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2022r. w cenie 5 zł., opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 8 zł.
  12. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Pod stojącą, przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej, choinką możemy położyć paczkę z artykułami higienicznymi dla dzieci np. płyny do prania, kremy, oliwki i pieluchy. Będą przekazane dzieciom w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Przypominamy o wpłatach na sprzątanie kościoła – od rodziny 100 zł na rok.
  15. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto oraz pamiątki Bożonarodzeniowe.
  16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary i zapewniamy o codziennej modlitwie.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.