Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy w sobotę święto św. Kazimierza Królewicza oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwanie powołanych od godz. 1730 i nabożeństwo w tej intencji o godz. 1800.
  5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą
  6. W sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1730 i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  7. Również w sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  8. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Dla dzieci będą obrazki. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W przyszłym tygodniu zapraszamy, z piątku 10 na sobotę 11 marca, na tzw. „noc pokuty” dla naszych Parafian, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium. Rozpoczęcie o godz. 2000. Szczegóły na plakatach,  stronie internetowej i góreckim Facebooku.
  10. Wspólnota „Niepokalana” z Górki Klasztornej zaprasza wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, na Seminarium Odnowy Wiary. Będzie ono miało formę 10 cotygodniowych spotkań. Pierwsze będzie w czwartek 9 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
  11. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Polecamy to ofiarności wiernych.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Głosu Góreckiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”. W zakrystii można kupić książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności” w cenie 20 zł.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.