Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 05.12.2021 r.

1. Dziś Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Otoczmy Go naszą modlitwą i pomocą. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, Bp., we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, B i DK. i w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypada odpust parafialny. Msze św. o godz. 700, 1200 i 1830. Sumę odpustową o godz. 1200 odprawi i kazanie wygłosi ks. Marcin Przystawski MSF, wikariusz ze Złotowa. Zapraszamy do udziału naszą asystę: Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką i Ministrantów. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej.
  4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia swoje święto przeżywają Marianki. Odnowienie przyrzeczeń i ślubowanie nowych Marianek odbędzie się na Mszy św. wieczornej o godz. 1830. Na tej Mszy św. zostaną też poświęcone medaliki i książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych. Proszę o obecność dzieci z rodzicami.
  5. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki z lampionami i przynoszą serca z dobrymi uczynkami, z których losowane są figurki Matki Bożej. Dzieci otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. W poniedziałek w czasie Rorat odwiedzi dzieci św. Mikołaj. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki, na głoszone katechezy o prawdach wiary.
  6. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz.1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zamarłych o godz. 1800.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, Nabożeństwo dla Róż Różańcowych.
  8. Zapraszamy do uczestnictwa w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Pod stojącą przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej choinką możemy umieścić paczkę z artykułami higienicznymi dla dzieci. Będą przekazane najbardziej potrzebującym.
  9. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2022r. w cenie 5 zł., opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 8 zł.
  10. Na pomoc migrantom na Białorusi i Kościołowi w Libanie zebraliśmy 1638 zł. wysyłając, na każde z dzieł, po 819 zł. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego”, „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletynu ADS „Nadzieja i życie”.
  12. We wtorek 14 grudnia w Pile o godz. 1800 w kinie „Koral” w Regionalnym Centrum Kultury przy Pl. Staszica 1 odbędzie się projekcja filmu p.t. „Położna”, przedstawiającego życie i pracę Stanisławy Leszczyńskiej polskiej położnej, która w obozie Auschwitz-Birkenau odebrała ponad 3 tysiące porodów i dzięki której żadne dziecko nie urodziło się martwe. Cena biletu 15 zł. Zachęcamy do obejrzenia.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić kawę i ciasto oraz pamiątki Bożonarodzeniowe.
  14. Dziękujemy za wszystkie ofiary materialne i rzeczowe składane na potrzeby sanktuarium. Ofiarodawców polecamy opiece Maryi w naszych modlitwach.
  15. Do wieczności odeszli: Krzysztof Muszyński l. 42 i Eugeniusz Pietrykowski l. 58 z Wiktorówka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Misjonarze Świętej rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.