Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 04.12.2022 r.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Brata Mariana Kłodzińskiego MSF, który przyszedł z Gliwic i będzie pełnił obowiązki Furtiana w Górce Klasztornej. Życzymy Mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Góreckiej i zdrowia.
  2. Dziś Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Otoczmy Go naszą modlitwą i pomocą. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja, Bp., w środę wspomnienie św. Ambrożego, B i DK. i w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  4. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypada odpust parafialny. Msze św. o godz. 700, 1200 i 1830. Sumę odpustową o godz. 1200 odprawi i kazanie wygłosi ks. Jan Tomczyk MSF, wikariusz ze Złotowa. Zapraszamy do udziału naszą asystę: Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką i Ministrantów. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej.
  5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia swoje święto przeżywają Marianki. Odnowienie przyrzeczeń i ślubowanie nowych Marianek odbędzie się na Mszy św. wieczornej o godz. 1830. Na tej Mszy św. zostaną też poświęcone medaliki i książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych. Proszę o obecność dzieci z rodzicami.
  6. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki z lampionami i przynoszą serca z dobrymi uczynkami, z których losowane są figurki Matki Bożej. Dzieci otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. We wtorek w czasie Rorat odwiedzi dzieci św. Mikołaj. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki, na głoszone katechezy o 6 prawdzie wiary.
  7. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz.1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zamarłych o godz. 1800.
  8. W sobotę o godz. 1600 męskie spotkanie formacyjne kandydatów na Wojowników Maryi, zakończone Nabożeństwem Medzjugorskim po Mszy św. wieczornej.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, Nabożeństwo dla Róż Różańcowych.
  10. Zapraszamy do uczestnictwa w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Pod stojącą przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej choinką możemy umieścić paczkę z artykułami dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Będą przekazane do hospicjum w Złotowie.
  11. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2023r. w cenie 7 zł., książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczność” w cenie 20 zł., opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 18 zł. i małe za 10 zł. Marianki i ministranci rozprowadzają własnoręcznie wykonane pierniki z których ofiary będą przeznaczone na wyjazdy formacyjne.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego”, „Przewodnika Katolickiego” i biuletynu ADS „Nadzieja i życie”.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić kawę i ciasto.
  14. Do wieczności odszedł ks. Antoni Chabraszewski MSF, l. 85. Pogrzeb w Górce Klasztornej w poniedziałek o godz. 1200, różaniec o godz. 1130. Wieczny odpoczynek…

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.