Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 16.01.2022 r.

1. W poniedziałek przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem: „Myśli moje nie są myślami waszymi” (Iz 55,8).
  2. We wtorek rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,12). Będziemy modlić się w intencji jedności chrześcijan odmawiając różaniec i w  modlitwie powszechnej podczas Mszy św. Zakończenie Tygodnia Modlitw w  przyszły wtorek.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, Op., w środę wspomnienie  św. Józefa Sebastiana Pelczara, B.  i w piątek wspomnienie św. Agnieszki, Dz. i M.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w środę, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia, a z piątku na sobotę na nocne czuwanie w intencji przebłagania Boga za grzechy narodu polskiego.
  5. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego.
  7. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o godz. 1800.
  8. W tym roku pragniemy kontynuować w naszym Sanktuarium 19 dnia miesiąca Mszę św. wotywną o św. Józefie, przyzywając wstawiennictwa tego wielkiego patrona całego Kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można jeszcze zakupić Kalendarz Górecki na 2022r. w cenie 5 zł.
  10. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, można w nim zakupić kawę lub herbatę.
  11. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu w czasie nabożeństw w bazylice.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.