Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 12.12.2021 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana z języka łacińskiego „Gaudete” tzn. radujcie się. Radość ma wynikać z bliskiego już czasu Bożego Narodzenia. Aby ta radość była prawdziwa, Kościół zachęca do oczyszczenia serc z grzechów w sakramencie pokuty. Uczyńmy to jak najszybciej przystępując do kratek konfesjonału. W bazylice spowiedź zawsze pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek 23. 12. od godz. 630 do 730 i od godz. 1700 do 1900 i w Wigilię 24.12. od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Szczególne podziękowania całej asyście tj.: Pocztom Sztandarowym, Towarzystwu Św. Wojciecha, Straży Góreckiej, Ministrantom i Panu organiście Michałowi.
  3. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, Dz. i M. i we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, Pr. i DK.
  4. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci, z lampionami i serduszkami zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek, a dorosłych szczególnie w środę i piątek na głoszone katechezy o prawdach wiary.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Będziemy w tej intencji modlić się odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej.
  7. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia – wspólnotową Adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. W piątek spotkanie opłatkowe Towarzystwa Świętego Wojciecha o godz. 1930 w Sali Kominkowej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
  10. Wzorem poprzedniego roku, z racji ograniczeń w związku z pandemią ilości wiernych na Mszach św., w Wigilię w Sanktuarium będą dwie Pasterki o godz. 2200 i 2400.
  11. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1327 zł. Bóg zapłać.
  12. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2022r. w cenie 5 zł., opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 8 zł.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i biuletynu ADS „Nadzieja i życie”.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić kawę i ciasto oraz pamiątki Bożonarodzeniowe.
  15. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.