Ogłoszenia Parafialne na III  Niedzielę Wielkanocną 01.05.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego” Zachęcamy do intronizacji Pisma Św. w domach i częstszego czytania w rodzinach i indywidualnie. Przy wychodzeniu z kościoła można, ze stojącego koszyka, pobrać karteczkę z zaznaczonym fragmentem Pisma Świętego. do przeczytania i przemedytowania w domu. Zachęcamy do zabrania dowolnego tekstu.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i Nabożeństwa Majowe ku czci NMP o godz. 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie Nabożeństw Majowych.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, B. i DK., we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski, w środę wspomnienie św. Floriana, M. i w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz I Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. Od poniedziałku dodatkowa Msza św. w tygodniu o godz. 11
  4. We wtorek, w uroczystość Królowej Polski, Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 uroczystość I Komunii św. Pierwszeństwo w uczestnictwie mają rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o wybranie innej godziny Mszy św. przez pozostałych wiernych. Na Mszy św. o godz. 1200 modlimy się w intencji Ojczyzny z racji 231 rocznicy Konstytucji 3 Maja.
  5. W czwartek o godz. 1600 obowiązkowa próba dla dzieci mających rocznicę I Komunii św., a w sobotę o godz. 900 spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin.
  6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwanie powołanych od godz. 1730.
  7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie Nabożeństwa Majowego o godz. 1800.
  8. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1730, Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1830 i po Mszy św.  nocne czuwanie  w intencji Ojczyzny.
  9. W Sanktuarium, od piątku do niedzieli, Rekolekcje Apostolstwa Dobrej Śmierci i w sobotę Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca 59 Tydzień Modlitw o Powołania. U nas Odpust Dobrego Pasterza. Suma, z procesją wokół Studzienki, o godz. 1000. Prośba o obecność całej asysty. Kazanie wygłosi ks. Michał Góralski MSF duszpasterz ze Złotowa. Modlimy się też za Róże Żywego Różańca.
  11. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1200, rocznica I Komunii św. dzieci klasy IV.
  12. Dzieci, które zbierały naklejki za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach zgłoszą się w niedzielę 8 maja z książeczkami do zakrystii po nagrody.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu Góreckiego”.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można wypić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.