Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 22.01.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela, z ustanowienia Papieża Franciszka, jest Niedzielą Słowa Bożego. Poświęcona ona jest celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, B i DK., w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów i w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Pr. i DK.
  3. W środę zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W czwartek w Kościele w Polsce obchodzimy XXIII Dzień Islamu pod hasłem: ”Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radość i smutki”.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  6. Zapraszamy w czwartki na godz. 1730 dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na spotkanie „Kredkami do nieba” oraz w piątki po Mszy św. wieczornej młodzież od VIII klasy wzwyż na spotkania formacyjne. Grupami opiekuje się ks. Adrian Piecuch MSF.
  7. W sobotę w katedrze w Bydgoszczy spotkanie Ks. Biskupa Ordynariusza z zakonnikami i zakonnicami z okazji przypadającego 2 lutego Dnia Życia Konsekrowanego. Msza św. o godz. 1200.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na rok 2023 w cenie 7 zł.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na tzw. tacę inwestycyjną, na dokończenie budowy nowej kotłowni.
  10. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zamówić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza osobom chorym,  życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.