Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu 19.12.2021 r.

1. Dobiega końca czas Adwentu. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana Jezusa przez oczyszczenie ich z grzechów w sakramencie pokuty. W bazylice spowiedź pół godziny przed Mszą św. oraz dodatkowo w czwartek od godz.630 do 730 i  od godz. 1700 do 1900 i w Wigilię od godz. 800 do  1000 i od godz. 1400 do 1600.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. Do wtorku 21.12. można, pod stojącą przy ołtarzu Matki Boskiej Bolesnej choinką, składać produkty kosmetyczne w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Przed świętami zostaną one dostarczone do hospicjów i Domów Dziecka. Dziękujemy za wszelką pomoc.
  4. W środę opłatek dla Rady Parafialnej o godz. 1915 w sali kominkowej.
  5. W czwartek zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 1830. Na zakończenie będą nagrody.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę.
  7. W Wigilię Msza św. tylko o godz. 700. Od godz. 800 odwiedziny chorych z życzeniami i opłatkiem. Można zgłosić dodatkowych chorych spoza listy, do świątecznych odwiedzin. Nie ma w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na wigilijnej, postnej wieczerzy. Rozpocznijmy wieczerzę od przeczytania fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Zaśpiewajmy kolędy, zostawmy jedno wolne miejsce i pod obrus połóżmy sianko. Niech Nowonarodzony Jezus, przez wzajemną miłość, zagości w naszych domach.
  8. Zapraszamy bardzo serdecznie na Pasterkę odprawianą w naszej Bazylice o godz. 2200 i 2400. Na godz. 2200 zapraszamy do służenia Marianki i Ministrantów, a na godz. 2400 Towarzystwo Świętego Wojciecha i Straż Górecką. Wcześniej, pół godziny przed Mszą św., Jasełka w wykonaniu naszych Marianek i ministrantów i śpiewanie kolęd. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  9. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25.12. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi. Na Mszy św. o godz. 1000 zaśpiewa Chór „Magnificat”.
  10. W II Dzień Świąt 26.12. Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie owsa, na wspomnienie męczeństwa św. Szczepana. Taca na Uczelnie Katolickie. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi.
  11. Msza św. na zakończenie Starego Roku 31.12. będzie sprawowana o godz. 1830.
  12. 1 stycznia, na Mszy św. o godz. 1000, poświęcenie nowego paciorka do Różańca Góreckiego.
  13. Kolęda rozpocznie się w poniedziałek 27 grudnia i potrwa do 5 stycznia wg. planu z grudniowego „Głosu Góreckiego”. Rozpoczęcie o godz. 900.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  15. W kruchcie bazyliki do nabycia Kalendarz Górecki na 2022r. za 5 zł., opłatki, i małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 8 zł., a Marianki i ministranci rozprowadzają pierniczki, kartki świąteczne i sianko. Ofiary przeznaczone są na ich wyjazdy formacyjne.
  16. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zamówić kawę lub herbatę.
  17. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.