Ogłoszenia Parafialne na  Niedzielę Palmową 10.04.2022 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy mękę i śmierć naszego Zbawiciela. Dzisiaj świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego poświęcamy palmy. Możemy palmy nabyć u kleryków. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Świętej Rodziny. Dzisiaj też ostatnie Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400 na Placu Objawienia. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500.
  2. Zapraszamy, do środy włącznie, na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. W czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek w tym dniu rano nie sprawuje się w Parafiach Mszy św. Księża Biskupi w Katedrach sprawują Mszę św. Krzyżma, na której poświęcają oleje. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, na której wspominamy ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa, w naszej bazylice będzie o godz. 1800. Do służenia prosimy Towarzystwo Świętego Wojciecha, Straż Górecką, ministrantów i Marianki. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia tzw. Ciemnicy do godz. 2200.

- Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich katolików od 14 roku życia i post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 800  wg planu. Odwiedziny chorych od godz. 800. Można dodatkowo zgłosić chorych spoza stałej listy, którzy pragną odwiedzin na święta. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2200. Do zaciągnięcia warty przy Bożym Grobie zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża i przy Grobie Pańskim przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1745.

- Wielka Sobota – dzień ciszy i kontemplacji Jezusa spoczywającego w grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 800 do godz. 2000. Rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty o godz. 2000. Gromadzimy się przed bazyliką. Przynosimy ze sobą świece, które zapalimy od nowo poświęconego Paschału i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po Liturgii Paschalnej nie będzie już adoracji przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na wioskach o godz. 900 w Wiktorówku, Walentynowie i Piesnach/pojedzie trzech kapłanów/, a w Bazylice o godz. 1000, 1200 i 1400.  Nowenna do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1945.

- Niedziela Wielkanocna - Msza św. z Procesją rezurekcyjną po Gaju o godz. 600. Zapraszamy Parafian, Gości i Pielgrzymów oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka, Orkiestrę, Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów niosących baldachim, Ministrantów i Marianki. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 800. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji.

-Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg. porządku niedzielnego tj. o godz. 800, 1000, 1200, 1500 i 1830. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji.

- Próby dla ministrantów i Marianek w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 1000 i w Wielką Sobotę o godz. 1500. Obecność obowiązkowa.

- Plan spowiedzi świętej – w  Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 630 do 730 i od  godz. 1700 do 1900. Wielki Czwartek od godz. 800 do 1000 i od godz. 1600 do 1730.                                Wielki Piątek od godz. 800 do 1200 i od godz. 1600 do 1730 oraz po Liturgii Wielkiego Piątku.     Wielka Sobota od godz. 800 do 1500.

- Plan Adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę:

800 – mieszkańcy klasztoru

900 – mieszkańcy Rataj

1000 – mieszkańcy Wiktorówka

1100 – mieszkańcy Piesna

1200 – mieszkańcy Walentynowa

1300 – Członkowie Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym

1400 – Ministranci i Marianki

1500 – Młodzież

1600 – Towarzystwo Św. Wojciecha, Członkowie ADS, Straż  Górecka, Straż Honorowa NSPJ

1700 – wszyscy, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym czasie

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  3. W niedzielę 24 kwietnia będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo”. Celem jest powstrzymanie pomocnictwa w aborcji i jej promowania.
  4. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Zachęcamy do zakupu książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.