1. Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy mękę i śmierć naszego Zbawiciela. Dzisiaj świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego poświęcamy palmy.
  2. Zapraszamy, do środy włącznie, na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia.
  4. W czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego:
  • Wielki Czwartek w tym dniu rano nie sprawuje się w Parafiach Mszy św. Księża Biskupi w Katedrach sprawują Mszę św. Krzyżma, na której poświęcają oleje. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, na której wspominamy ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa, w naszej bazylice będzie o godz. 1800. Do służenia prosimy Towarzystwo Świętego Wojciecha, ministrantów i Marianki. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia tzw. Ciemnicy do godz. 2200. Jest to również I Czwartek miesiąca. Wspólna adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwanie powołanych od godz. 2100. Po Mszy św. będą rozdawane karteczki z imieniem kapłana i datą Jego święceń oraz z prośbą o 30 dniową modlitwę w Jego intencji.
  • Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich katolików od 14 roku życia i post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 800 wg planu. Odwiedziny chorych od godz. 800. Można zgłosić chorych pragnących odwiedzin na święta. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2200. Do zaciągnięcia warty przy Bożym Grobie zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża i przy Grobie Pańskim są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Jest to też I Piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z Nowenną do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1730.
  • Wielka Sobota – dzień ciszy i kontemplacji Jezusa spoczywającego w grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 800 do godz. 2000. Rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty o godz. 2000. Gromadzimy się przed bazyliką. Przynosimy ze sobą świece, które zapalimy od nowo poświęconego Paschału i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po Liturgii Paschalnej nie będzie już adoracji przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na wioskach o godz. 900 w Wiktorówku, Walentynowie i Piesnach/pojedzie trzech kapłanów/, a w Bazylice o godz. 1000, 1200 i 1400. Jest to też I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi, połączone z Nowenną do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1900.
  • Niedziela Wielkanocna - Msza św. z Procesją rezurekcyjną po Gaju o godz. 600. Zapraszamy Parafian, Gości i Pielgrzymów oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka, Orkiestrę, Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Panów niosących baldachim, Ministrantów i Marianki. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 800. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1800.
  • Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg. porządku niedzielnego tj. o godz. 800, 1000, 1200, 1500 i 1830. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1800.
  • Próby dla ministrantów i Marianek w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 1000 i w Wielką Sobotę o godz. 1500. Obecność obowiązkowa.
  • Plan spowiedzi świętej – w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 630 do 730 i od godz. 1700 do 1900. Wielki Czwartek od godz. 800 do 1000 i od godz. 1600 do 1730. Wielki Piątek od godz. 800 do 1200 i od godz. 1600 do 1730 oraz po Liturgii Wielkiego Piątku.  Wielka Sobota od godz. 800 do 1500.
  • Plan Adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę:
    • 800 – mieszkańcy klasztoru
    • 900 – mieszkańcy Rataj
    • 1000 – mieszkańcy Wiktorówka
    • 1100 – mieszkańcy Piesna
    • 1200 – mieszkańcy Walentynowa
    • 1300 – Członkowie Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym
    • 1400 – Ministranci i Marianki
    • 1500 – Młodzież
    • 1600 – Towarzystwo Św. Wojciecha, Członkowie ADS, Straż Górecka, Straż Honorowa NSPJ
    • 1700 – wszyscy, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym czasie
  1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj również ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  3. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  4. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Senska, stanu wolnego, parafia Św. Trójcy Łobżenica, Magdalena Łoboda, stanu wolnego, parafia NMP Niep. Pocz. Górka Klasztorna. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
  5. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.