Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022 r.

1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Na Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredę i kadzidło będzie można nabyć u brata Andrzeja. O godz. 1200 Msza św. w intencji Polskiego Związku Katolicko – Społecznego oddział Wiktorówko.
  2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przejdzie w Łobżenicy Orszak Trzech Króli. Orszak Niebieski wyruszy o godz. 1400 od stacji benzynowej „Atol”. Zapraszamy do uczestnictwa parafian góreckich i mieszkańców pobliskiego osiedla.
  3. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W czwartek od godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych, i o godz. 1800 nabożeństwo. W piątek nie będzie odwiedzin chorych. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  4. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Rekolekcje Trzeźwościowe. Gościem i prelegentem będzie pan Rafał Porzeziński, prowadzący, w I Programie Telewizji, program „Ocaleni” pokazujący osoby, które wyszły z różnych uzależnień ku wolności. W niedzielę 9 stycznia pan Rafał będzie miał wystąpienie w czasie Mszy św. przed błogosławieństwem, o przykazaniu miłości w wymiarze „jak siebie samego”. Serdecznie zapraszamy do posłuchania, gdyż wielu z nas doświadcza różnych problemów z uzależnieniami  w rodzinie.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 1000 nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  6. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  7. Kontynuacja kolędy od poniedziałku 3 stycznia w Ratajach. Rozpoczęcie o godz. 900. Prośba o zawiezienie i odwiezienie księdza. Bóg zapłać za miłe przyjmowanie po kolędzie i za składane ofiary.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  9. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2022r. w cenie 5 zł.
  10. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i dystansie w czasie nabożeństw w bazylice.
  11. Do wieczności odszedł Jan Korpal l. 70 z Rataj. Wieczny odpoczynek…. .