Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy
30.05.2021 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przeżycia odpustu i jubileuszu. Szczegółowe podziękowania w „Głosie Góreckim”.
  2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca czas Komunii św. wielkanocnej.
  3. W poniedziałek zakończenie Nabożeństw Majowych, a od wtorku zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800. Wcześniej od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramenty. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w ramach Nabożeństwa Czerwcowego.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP, we wtorek wspomnienie św. Justyna, M., w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, i w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, B. i M. Przypadają również I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  5. W czwartek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Uroczysta Suma na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną do IV ołtarzy po Gaju, o godz. 1000. Prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Straż Górecką, Orkiestrę, Panów do niesienia baldachimu, Ministrantów, Marianki, dzieci do sypania kwiatów i pierwszokomunijne oraz Parafian i Pielgrzymów. Przybądźcie jak najliczniej dla uwielbienia Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, bezpośrednio po procesji około godz. 1200 i o godz. 1830. Nie ma Mszy św. o godz. 1500. Od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.
  6. W tygodniu, do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Niech nasz jak najliczniejszy udział, będzie świadectwem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa pod postacią chleba.
  7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800.
  8. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730. O godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  9. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium XXXVII Dzień Skupienia Strażaków. Uroczysta Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1200. Zbiórka Pocztów Sztandarowych o godz. 1130. Zapraszamy.
  10. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Adam Pestka MSF. Po Mszach św. będą rozprowadzane cegiełki w postaci pluszaków, z których dochód przeznaczony będzie na pracę misyjną na Kubie. Na Mszach św. poświęcenie rodzin i parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  11. W poniedziałek 31 maja prosimy naszych parafian z poszczególnych wiosek na godz. 1400 do posprzątania terenu Sanktuarium i Gaju przed Bożym Ciałem. Prosimy o zabranie ze sobą potrzebnego sprzętu.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację obrazu Matki Bożej ze Studzienki. Ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić też napoje i lody.
  15. Dyrektor Zespołu Szkól w Łobżenicy informuje, że trwa nabór do Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej. Sekretariat czynny codziennie w godzinach od  730 do 1530. Szczegóły na stronie internetowej i facebooku szkoły.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.