Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przygotowujemy się Nowenną do Ducha Świętego na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i do Odpustu Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła. Nowenna codziennie w czasie Nabożeństw Majowych. Po Mszach św. wolontariusze zbierają ofiary na malutką Kingę Rydz chorą na SMA. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 1800. W środę nabożeństwo połączone jest z Nowenną do Matki Bożej Góreckiej, a  w piątek z modlitwami za zmarłych. Od godz. 1730 codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W dni powszednie dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych /Dzień Modlitw za Kościół w Chinach/ i w piątek wspomnienie św. Filipa Neri, Pr.
  5. W piątek w Sanktuarium Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki”. Msza św. o godz. 1000. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy na świadectwo i koncert Henryka Czicha współzałożyciela zespołu „Uniwerse”.
  6. W sobotę w Sanktuarium Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Niewiasty wierne miłości do końca…”. Siostry Elżbietanki będą mówić o beatyfikowanych współsiostrach, męczennicach II wojny światowej. Będzie o tym, że piękno kobiety tkwi w jej wnętrzu. Rozpoczęcie o godz. 900, Msza św. o godz. 1100. Na zakończenie o godz. 1430 koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapraszamy drogie Panie do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i góreckim Facebooku.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego.
  8. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II Dzień Zesłania Ducha Świętego, w poniedziałek 29 maja. W sobotę 27 maja czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego od godz. 2100 do północy, które poprowadzi wspólnota „Poznanie Jezusa”. Zapraszamy na nie grupy Odnowy w Duchu Świętym, wspólnoty Domowego Kościoła i wszystkich wiernych, którzy pragną wspólnie uwielbiać Boga i przyzywać darów Ducha Świętego. W niedzielę 28 maja Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 1200 dla młodzieży, na którą serdecznie zapraszamy do uczestnictwa młodych z całego regionu Krajny. Będzie ona wstępem do Góreckich Dni Młodości. W poniedziałek 29 maja na Placu Objawienia o godz. 1000 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, którą odprawi ks. Asystent Prowincjalny Piotr Gałązka MSF, a o godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną po Gaju, którą odprawi Ks. Bp. Krzysztof Włodarczyk. Zapraszamy całą asystę  i dzieci do sypania kwiatów. Uroczystość uświetni występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łobżenicy. Pozostałe Msze św. o godz. 800 i 1830 będą odprawiane w bazylice. Nie ma w dzień odpustu Mszy św. o godz. 1500. W niedzielę i w poniedziałek zapraszamy na  Festyn Rodzinny za Domem Pielgrzyma. Będą na nim prezentować się Koła Gospodyń Wiejskich z naszych wiosek i w niedzielę od godz. 1315 zaśpiewa zespól „Błękit Krajny”. Szczegóły zamieszczone są na plakatach, na stronie internetowej sanktuarium i góreckim Facebooku.
  9. W czwartek 8 czerwca Boże Ciało. Przypominamy, że w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 1500. Uroczysta Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 1000.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Dziękujemy Parafianom i Przyjaciołom którzy posprzątali teren sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej. Prosimy jeszcze o dalszą pomoc w bieżącym tygodniu.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić również kawę, herbatę, napoje i lody.
  13. Do wieczności odeszła Brygida Kowalska l. 86 z Piesna. Pogrzeb we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.