Ogłoszenia Parafialne na  Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy największe i najpiękniejsze Święto w Kościele Powszechnym – Zmartwychwstanie Pańskie. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nadzieją. Pragnę też wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, dzięki którym te święta, są tak radosne. Dziękuję kapłanom, którzy tak ofiarnie w ostatnie dni Wielkiego Tygodnia służyli wiernym w konfesjonale. Dziękuję ks. Januszowi, br. Andrzejowi i pani Marlenie za dekoracje w bazylice i paniom za posprzątanie świątyni. Bóg zapłać  za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję scholii „Mikstura”  za uświetnienie śpiewem liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję  OSP z Wiktorówka za zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim oraz Panu organiście, orkiestrze,  pocztom sztandarowym,  Towarzystwu Św. Wojciecha, Straży Góreckiej, Panom niosącym baldachim, ministrantom i Mariankom za udział w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać alumnowi Etienne MSF   za posługę w czasie Triduum Paschalnego.  Bóg zapłać Wam wszystkim, drodzy Parafianie i Pielgrzymi za trwanie na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 1000, 1200, 1500 i 1830. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego 800, 1000, 1200,1500 i 1830. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.
  3. Codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Caritas”.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 Msza św. dziękczynna za Misterium Męki Pańskiej z udziałem aktorów, której przewodniczyć będzie ks. Asystent Prowincjalny Piotr Gałązka MSF. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło, a szczególnie ks. Januszowi Jezuskowi MSF, ks. Joachimowi Leszczynie MSF, aktorom, wszystkim współpracownikom, Policji i OSP z Walentynowa i Piesna.
  6. Również w przyszłą niedzielę nagrody dla dzieci za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Dzieci przychodzą po Mszy św. do zakrystii z książeczkami.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  8. Do wieczności odeszła Maria Komorowska l. 98 z Piesna. Wieczny odpoczynek……

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.