OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na  Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  17.04.2022 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy największe i najpiękniejsze  Święto w Kościele Powszechnym – Zmartwychwstanie Pańskie. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nadzieją. Pragnę też wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, dzięki którym te święta, są tak radosne. Dziękuję kapłanom, którzy tak ofiarnie w ostatnie dni Wielkiego Tygodnia służyli wiernym w konfesjonale. Dziękuję ks. Januszowi, br. Andrzejowi i pani Marlenie za dekoracje w bazylice i pani Iwonie za posprzątanie świątyni. Bóg zapłać  za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję scholii „Mikstura” i chórowi „Magnificat” za uświetnienie śpiewem liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję  OSP z Wiktorówka za zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim oraz Panu organiście, orkiestrze,  pocztom sztandarowym,  Towarzystwu Św. Wojciecha, Straży Góreckiej, Panom niosącym baldachim, ministrantom i Mariankom za udział w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać diakonowi Michałowi Młotkowi za posługę w czasie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego.  Bóg zapłać Wam wszystkim, drodzy Parafianie i Pielgrzymi za trwanie na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 1000, 1200, 1500 i 1830. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800.
 2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego 800, 1000, 1200,1500 i 1830. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.
 3. Codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 4. W środę Odnowa w Duchu świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej na Wieczór Uwielbienia, a w piątek na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na święcie i o nawrócenie Rosji.
 5. W sobotę o godz. 900 egzamin dla dzieci pierwszokomunijnych w kancelarii parafialnej. Prośba, aby dzieci przyszły z rodzicami.
 6. Również w sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Zapraszamy wszystkich potrzebujących Bożego miłosierdzia.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia w Kościele Katolickim. Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Caritas” dla placówek świadczących pomoc dzieciom i rodzinom. Hasło zbiórki „ Na miejsce, które jest domem”.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 Msza św. dziękczynna za Misterium Męki Pańskiej z udziałem aktorów, której przewodniczyć będzie ks. Prowincjał Piotr Krupa MSF. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło, a szczególnie ks. Januszowi Jezuskowi MSF, ks. Joachimowi Leszczynie MSF, aktorom, wszystkim współpracownikom, Policji i OSP z Walentynowa i Piesna.
 9. Również w przyszłą niedzielę Dzień Skupienia Rzemieślników. Uroczysta Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych i Starszych Cechów o godz. 1200.
 10. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane podpisy pod projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo”, której celem jest powstrzymanie pomocnictwa w aborcji i jej promowania. Osoby chcące poprzeć inicjatywę muszą przy podpisie podać numer pesel. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.
 11. Od wtorku, ks. Rektor i pięciu współbraci z Górki Klasztornej, będzie uczestniczyło w Kapitule Prowincjalnej w Bąblinie. Prosimy o modlitwę w intencji kapituły. Dlatego w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 12. Dziękujemy serdecznie Paniom z Koła Gospodyń z Wiktorówka za pomoc w przeprowadzeniu akcji „Paczka dla Ukrainy”, OSP z Wiktorówka za udostępnienie Remizy do odbioru i przechowania paczek oraz osobom, które pomogły zorganizować transport paczek do siedziby „Caritas” w Bydgoszczy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Miłujcie się”.
 14. Do wieczności odszedł Janusz Januszewski l. 73 z Wiktorówka. Wieczny odpoczynek……

 

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.