I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze rekolekcje parafialne. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i życzymy owocnego przeżycia całego Wielkiego Postu. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji rekolekcji, na potrzeby Sanktuarium.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w środę VI rocznicę wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej.
  5. W sobotę spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania, z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, o godz. 1000, a zbiórka dla Marianek, ministrantów i kandydatów o godz. 1100.
  6. Również w sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Otwórzmy serca na działanie Ducha Bożego.
  7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Dla dzieci za uczestnictwo będą rozdawane obrazki, do wklejenia do książeczek, do których wklejają już obrazki za udział w Drodze Krzyżowej. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Polecamy to ofiarności wiernych.
  9. Zapraszamy obecnych naszych lektorów i kandydatów na kurs lektorski w naszym Sanktuarium, który odbędzie się w trzy soboty marca tj. w dniach 16, 23 i 30 marca o godz. 900.
  • W czasie Wielkiego Postu odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych na misje , które zostaną przekazane Ks. Bp. Dariuszowi Kałuży MSF na Papuę Nową Gwineę. Szczegóły na plakatach.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Świętej Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
  • Dziękujemy rodzinom z Wiktorówka w sprzątaniu naszego Sanktuarium. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy kolejne rodziny państwa: Januszewski, Biliński, Gaca i Stachowiak.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.