XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca 2019

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Kamińskiemu MSF, ekonomowi naszej wspólnoty zakonnej za ofiarną pracę dla Górki Klasztornej. Dekretem ks. Prowincjała został z dniem 1 lipca mianowany rektorem i proboszczem w Szczytnej, na Szczytniku, we wspólnocie Matki Bożej Królowej Pokoju. Życzymy Mu wielu łask Bożych, potrzebnego zdrowia i opieki Maryi. Niech Matka Boża otacza Go Swoją opieką.
 2. Jednocześnie witamy w naszej wspólnocie nowego ks. ekonoma Piotra Wypycha MSF. Przychodzi z Rzymu, gdzie pracował na parafii. Życzymy Mu wielu łask Bożych, potrzebnych sił i pomocy Matki Bożej. Informujemy również, że z dniem 1 sierpnia przychodzi do naszej wspólnoty ks. Piotr Piksa MSF, pracujący ostatnio w Wielkim Klinczu. Niech Maryja Górecka otacza Ich Swoją opieką.
 3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Tomasza Apostoła i w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dz..
 4. W poniedziałek 1 lipca nowy Zarząd Prowincjalny odprawi o godz. 1100 Mszę św. na rozpoczęcie swojego urzędowania, zawierzając się opiece Matce Bożej Góreckiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rozpoczną się też, trwające do soboty w Sanktuarium, Góreckie Dni Młodości.
 5. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
 7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
 8. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP, według prośby Matki Bożej z Fatimy, o godz. 1730.
 9. W niedzielę 7 lipca odpust Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa odprawiona będzie w Studzience, na nowym ołtarzu, o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy Poczty sztandarowe, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów.
 10. Wyjazd dla aktorów i wszystkich pomagających w Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę 6 lipca. W programie piękna Ziemia Kaszubska – Oskowo/pokaz legionów rzymskich/, Sianowo/sanktuarium/, Kartuzy i Szymbark. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na plakatach.
 11. 19 lipca wyrusza po raz kolejny z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału. A jeśli ktoś nie może pielgrzymować, to może dołączyć się duchowo poprzez złożenie swoich intencji do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu, a pielgrzymi zaniosą je przed oblicze Czarnej Madonny 31 lipca.
 12. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego”, „Posłańca Św. Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Rozpoczęliśmy dalsze prace przy krypcie pod prezbiterium. Wykonany wykop to rozpoczęcie budowy wejścia do kaplicy.
 15. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
 16. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Pikulik, stanu wolnego, parafia Chrystusa Dobrego Pasterza, Białe Błota i Marlena Dacio, stanu wolnego, parafia św. Mikołaja Biskupa, Szaradowo. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.