XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019

1. Dziś po każdej Mszy św. modlitwy za kierowców i błogosławienie pojazdów. Zbierane ofiary są przeznaczone na misje. Za ofiarność Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Marty, w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Pr., w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, B. i DK.
  3. Przypominamy, że do końca sierpnia codziennie dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
  4. Zapraszamy w każdą środę na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w każdy piątek na modlitwy za zmarłych na godz. 1800.
  5. W tym tygodniu przypadają również I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. W ten dzień przypada odpust Porcjunkuli, wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami przez nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitw: Wierzę w Boga Ojca i Ojcze nasz.
  8. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, wynagradzające za grzechy raniące to Serce, o godz. 1730.
  9. Pielgrzymi zdążający pieszo na Jasną Górę wejdą w środę 31 lipca przed oblicze Czarnej Madonny przedstawiając wszystkie prośby. Wspierajmy ich naszą modlitwą w te ostatnie, najtrudniejsze dni pielgrzymki.
  10. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. W II niedzielę miesiąca możliwość spotkania z psychologiem.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.