8 grudnia 2019

1. Przeżywamy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Szczególne podziękowanie ks. Piotrowi Pieniążkowi za wygłoszone Słowo Boże i modlitwę. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze.
  2. Dziś też Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Otoczmy Go naszą modlitwą i pomocą materialną. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Przypominamy, że dzisiaj na Mszy św. o godz. 1830 nasze Marianki odnowią swoje ślubowanie, oddając się w opiekę Maryi Niepokalanej.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie św. Łucji, Dz. i M. i w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża Pr. i DK.
  5. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci z lampionami i serduszkami zapraszamy w poniedziałki, wtorki i czwartki, a dorosłych szczególnie w środy i piątki, na głoszone katechezy o dekalogu.
  6. We wtorek na godz. 2000 zapraszamy członków Towarzystwa Św. Wojciecha na spotkanie połączone z opłatkiem.
  7. W sobotę ks. Bp. Ordynariusz Jan Tyrawa obchodzi imieniny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  8. W sobotę o godz. 1000 obowiązkowa zbiórka Marianek, ministrantów i kandydatów, a o godz. 1100 spotkanie dla bierzmowanych z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej i o godz. 1300 spotkanie dla bierzmowanych ze szkoły średniej.
  9. W przyszłą niedzielę członkowie naszej Straży Góreckiej, na Mszy św. o godz. 1000, otrzymają poświęcone stroje. Zapraszamy również chętnych Panów do tej zaszczytnej służby przy Matce Bożej w Góreckim Sanktuarium. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
  10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  11. Od dzisiejszej niedzieli możemy, po Mszach św., zakupić u Marianek i ministrantów własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na ich wakacyjny wyjazd.
  12. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2020 r. w cenie 5 zł, opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł i małe za 6 zł.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu z Górki Klasztornej”, „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletynu ADS „Nadzieja i życie”.
  14. Dzisiaj, o godz. 1400, w Szkole Podstawowej w Wiktorówku spotkanie przedświąteczne, na które szkoła serdecznie zaprasza.
  15. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  16. Misjonarze Świętej rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.