II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

 1. Dziś, po Mszach św., można złożyć ofiary do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830.
 3. W środy Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocy, w czasie Mszy św. wieczornej, będą głoszone katechezy o Bożych Przykazaniach. Do uczestnictwa zapraszamy Parafian i Pielgrzymów.
 4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej.
 5. W sobotę kurs lektorski o godz. 900, a zbiórka dla Marianek, ministrantów i kandydatów o godz. 1000.
 6. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Dzisiejszą niedzielą kończą się w naszym Sanktuarium rekolekcje Towarzystwa Św. Wojciecha ,a od piątku do niedzieli odbędą się rekolekcje dla małżonków „Szkoła dialogu”.
 8. W zakrystii można nabyć świece Caritas, tzw. „Paschaliki”, które zapalamy przy śniadaniu wielkanocnym na znak obecności Chrystusa Zmartwychwstałego. Duże świece są w cenie 12 zł., a małe 5 zł.
 9. W czasie Wielkiego Postu odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych na misje , które zostaną przekazane Ks. Bp. Dariuszowi Kałuży MSF na Papuę Nową Gwineę. Szczegóły na plakatach.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Świętej Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Dziękujemy rodzinom z Wiktorówka w sprzątaniu naszego Sanktuarium. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy kolejne rodziny Państwa: Piskuła, Sieg, Polachowski, Kotarak i Pietrykowski. Od przyszłego piątku sprzątanie kościoła przejmie jedna osoba. Wszystkim sprzątającym dotychczas serdeczne Bóg zapłać i przypominamy, że można składać pieniądze na sprzątanie naszego Sanktuarium u ks. Proboszcza.
 12. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
 13. W niedzielę 3 marca zmarł nagle, na zawał serca, nasz współbrat ks. Ignacy Pająk MSF. Wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie i złożyli nam wyrazy współczucia, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za spokój Jego duszy odmówmy: Wieczny odpoczynek….
 14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.