II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

1. Dziś, po Mszach św., można złożyć ofiary do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830.
  3. W środy Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocy, w czasie Mszy św. wieczornej, będą głoszone katechezy o Bożych Przykazaniach. Do uczestnictwa zapraszamy Parafian i Pielgrzymów.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej.
  5. W sobotę kurs lektorski o godz. 900, a zbiórka dla Marianek, ministrantów i kandydatów o godz. 1000.
  6. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Dzisiejszą niedzielą kończą się w naszym Sanktuarium rekolekcje Towarzystwa Św. Wojciecha ,a od piątku do niedzieli odbędą się rekolekcje dla małżonków „Szkoła dialogu”.
  8. W zakrystii można nabyć świece Caritas, tzw. „Paschaliki”, które zapalamy przy śniadaniu wielkanocnym na znak obecności Chrystusa Zmartwychwstałego. Duże świece są w cenie 12 zł., a małe 5 zł.
  9. W czasie Wielkiego Postu odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych na misje , które zostaną przekazane Ks. Bp. Dariuszowi Kałuży MSF na Papuę Nową Gwineę. Szczegóły na plakatach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Świętej Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Dziękujemy rodzinom z Wiktorówka w sprzątaniu naszego Sanktuarium. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy kolejne rodziny Państwa: Piskuła, Sieg, Polachowski, Kotarak i Pietrykowski. Od przyszłego piątku sprzątanie kościoła przejmie jedna osoba. Wszystkim sprzątającym dotychczas serdeczne Bóg zapłać i przypominamy, że można składać pieniądze na sprzątanie naszego Sanktuarium u ks. Proboszcza.
  12. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  13. W niedzielę 3 marca zmarł nagle, na zawał serca, nasz współbrat ks. Ignacy Pająk MSF. Wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie i złożyli nam wyrazy współczucia, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za spokój Jego duszy odmówmy: Wieczny odpoczynek….
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.