XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 sierpnia 2019

 1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę wspomnienie św. Augustyna, B. i DK., w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela i w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy.
 2. W poniedziałek, w Uroczystość NMP Częstochowskiej, na Mszach św. o godz. 700, 1100 i 1830 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
 3. W tygodniu do końca sierpnia dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
 4. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zamarłych na godz. 1800.
 5. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje mszalne na nowy rok 2020, najpierw w miesiącu wrześniu od naszych parafian, i od października od pielgrzymów spoza parafii. Będzie można również zamawiać terminy sakramentu małżeństwa na przyszły rok.
 6. W poniedziałek 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Uroczysta Msza św. w intencji dzieci uczących się w szkole w Wiktorówku, nauczycieli i rodziców, z poświęceniem przyborów szkolnych i tornistrów będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy. Nie będzie, jak było zapowiedziane w „Głosie Góreckim”, poświęcenia przyborów szkolnych w niedzielę 1 września na Mszy św. o godz. 1000.
 7. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. W II niedzielę miesiąca możliwość spotkania z psychologiem.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i pierwszy numer nowego czasopisma „Głos z Górki Klasztornej”. Chcemy w nim informować Parafian i Pielgrzymów o wszystkich ważnych wydarzeniach, umacniać kult Matki Bożej Królowej na Krajnie i wspierać rodziny w życiu sakramentem małżeństwa.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
 10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
 11. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.