18 sierpnia 2019

1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, Pr., w piątek wspomnienie św. Wincentego A ‘Paulo, Pr., w sobotę św. Wacława, M.
  2. W sobotę w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla Nauczycieli. Msza św. o godz. 900. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i spotkania przed Matką Bożą Górecką.
  3. Informujemy, że przy naszym Sanktuarium działa chór „Magnificat” pod dyrekcją p. Ewy Dmochewicz. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 1800 w naszym klasztorze. Zapraszamy nowe, chętne osoby do włączenia się we wspólne śpiewanie. Jest taka maksyma, że kto śpiewa to dwa razy się modli.
  4. Zapraszamy bardzo serdecznie na XVII Krajeński Festiwal Chórów, w niedzielę 6 października, do naszego Sanktuarium. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1200 i po niej występy poszczególnych chórów w bazylice.
  5. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów, Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  6. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  7. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 w zakrystii lub kancelarii.
  8. W tym tygodniu z powodu nieobecności ks. Proboszcza kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się z ks. Marcinem Jodaniewskim MSF.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego" i „Głos z Górki Klasztornej”.
  10. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  11. Zapowiedzi przedślubne:
    • Dawid Daniszewski, stanu wolnego, parafia p.w. Ducha Świętego w Szczecinku i Joanna Wiśniewska, stanu wolnego, parafia p.w. Ducha Świętego w Szczecinku.
      Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić swoich duszpasterzy.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.