6 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę w naszym Sanktuarium XXVII Krajeński Festiwal Chórów. Rozpoczęcie o godz. 1130 występem Orkiestry Dętej z Krajenki na Placu Objawienia, następnie Msza św. o godz. 1200 i po niej występy chórów. Serdecznie zapraszamy.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. Dzieci mające przystąpić do I Komunii Świętej przychodzą w poniedziałek z rodzicami na różaniec i wieczorną Mszę św. Na Mszy św. otrzymają poświęcone różańce.
  5. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia .
  6. W niedzielę zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830, następnie różaniec, błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem i procesja nad stawek do kaplicy Matki Bożej. Przynosimy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów.
  7. W przyszłą niedzielę XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej, a ubogiej młodzieży. Po Mszy św. o godz. 1000 nabożeństwo dla członków Żywego Różańca.
  8. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  9. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 w zakrystii lub kancelarii.
  10. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  11. Zakończyła się Kapituła Generalna w Rzymie. Jest nowy Zarząd Generalny MSF. Generałem został ks. z Indonezji z Prowincji Jawa, Wice Generałem Ks. Marian Kołodziejczyk MSF z Prowincji Polskiej, Asystentami księża z Brazylii, z Kalimantanu z Indonezji i z Madagaskaru. Życzymy nowemu Zarządowi wielu łask Bożych i owocnej służby dla Kościoła i Zgromadzenia. Były Generał Ks. Edmund Michalski MSF wraca do Polskiej Prowincji.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego" i „Głos z Górki Klasztornej”.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  14. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/sprzęt RTV i AGD/. Zbiórka będzie miała miejsce na końcu wewnętrznego parkingu samochodowego za bramą wjazdową na terenie sanktuarium od dnia 7 października do dnia 17 października do godz. 1400. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
  15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.