OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 października 2019

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej, a ubogiej młodzieży. Za ofiarność Bóg zapłać. Wieczorem Mszą św. o godz. 1830 rozpoczniemy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów oraz prosimy o zabranie świec.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dz. i DK., w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, B. i M., w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. We wtorek 15 października o godz. 1900 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 5. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów, Marianek i kandydatów o godz. 1000.
 6. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Otwórzmy nasze serca na działanie Ducha Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w rozmównicy. Obecność obowiązkowa.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy również w naszym Sanktuarium tygodniowe Rekolekcje Maryjne z dietą warzywną pełnowartościową, oparte na wodzie góreckiej.
 9. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800. W środę na Mszy św. wieczornej kontynuacja katechez o Przykazaniach Bożych.
 10. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
 11. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 w zakrystii lub kancelarii i na naszej stronie internetowej - https://gorkaklasztorna.com/zamow-intencje-online.
 12. W zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2020 w cenie 5 zł. Zapraszamy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
 15. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na końcu wewnętrznego parkingu samochodowego za bramą wjazdową, na terenie sanktuarium, do dnia 17 października, do godz. 1400. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
 16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.