20 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust rocznicy poświęcenia Bazyliki, ustanowiony przez Biskupa Ordynariusza. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa dowolna na intencję Ojca Św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie świątyni i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Odpust możemy ofiarować za siebie lub kogoś z naszych zmarłych. Zachęcamy do jego uzyskania.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie Św. Jana Pawła II, Pap. U nas, po Mszach św. o godz. 700 i 1830, ucałowanie relikwii papieża.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  5. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  6. W sobotę obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej o godz. 1100.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  8. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium odbędą się rekolekcje dla bierzmowanych.
  9. W przyszłą niedzielę odbędzie się bieg organizowany przez IPN, z Górki Klasztornej do Paterka upamiętniający zamordowanych tam przez hitlerowców Polaków.
  10. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o 1800.
  11. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
  12. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.
  13. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach będzie można poświęcić nowe pomniki. Nie ma w tym dniu Mszy św. wieczornej o godz. 1830.
  14. Przy cmentarzu będzie ustawiona przyczepa, na którą prosimy wrzucać tylko liście, bo będą później wywiezione na kompost. Uprzejma prośba by na przyczepę nie wrzucać zniczy i innych śmieci. Te prosimy wrzucać do kubłów. Za uszanowanie tej prośby dziękujemy.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
  16. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  17. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.