15 grudnia 2019

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana z języka łacińskiego „Gaudete” tzn. radujcie się. Radość ma wynikać z bliskiego już czasu Bożego Narodzenia. Aby ta radość była prawdziwa, Kościół zachęca do oczyszczenia serc z grzechów w sakramencie pokuty. Uczyńmy to jak najszybciej przystępując do kratek konfesjonału. W bazylice spowiedź zawsze pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać w poniedziałek 23 grudnia od godz. 630 do 730 i od godz. 1700 do 1900 i w Wigilię 24 grudnia od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Szczególne podziękowania całej asyście tj.: pocztom sztandarowym, Towarzystwu Św. Wojciecha, ministrantom i chórowi „Magnificat” z Panią dyrygent Ewą Dmochewicz.
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci z lampionami i serduszkami zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek, a dorosłych szczególnie w środę na głoszoną katechezę o dekalogu.
  4. W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Będziemy w tej intencji modlić się odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej.
  5. We wtorek zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie opłatkowe o godz. 2000.
  6. Również we wtorek przypada 83. rocznica urodzin papieża Franciszka. Otoczmy Go naszą serdeczna modlitwą.
  7. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza po Mszy św. o godz. 1830 na wieczór uwielbienia, czyli Adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. W piątek, z racji wyjazdu ks. Proboszcza, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ks. Proboszcz wróci wieczorem 26 grudnia.
  9. W sobotę serdecznie zapraszamy Marianki, ministrantów i kandydatów, razem z rodzicami, na spotkanie wigilijno - opłatkowe o godz. 1000.
  10. Odwiedziny chorych, z życzeniami świątecznymi i opłatkiem, będą w Wigilię, 24 grudnia, od godz. 800.
  11. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2020 w cenie 5 zł., opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 6 zł. Kupując świece wspieramy najuboższe rodziny, którym pomaga Caritas.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”, „Głosu z Górki Klasztornej” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.