III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

1. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W ten dzień przypada też 15 rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej. Msze św. w bazylice o godz. 700, 1000 i 1830. W Uroczystość Zwiastowania obchodzimy Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. U nas przyrzeczenia Duchowej Adopcji będzie można złożyć na Mszy św. o godz. 1830. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitewnym towarzyszeniem poczętemu dziecku i jego rodzicom od początku życia dziecka, aż do dnia narodzin.
  2. W czwartek przypada rocznica ingresu Biskupa Diecezjalnego do kościoła katedralnego. Pamiętajmy o Biskupie Janie w naszych modlitwach.
  3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  4. W sobotę kurs lektorski o godz. 900, a zbiórka dla Marianek, ministrantów i kandydatów o godz. 1000.
  5. W sobotę także w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia Anonimowych Alkoholików.
  6. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Informujemy, że w niedziele, w których będzie przedstawiane Misterium Męki Pańskiej tj. 7 i 14 kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i nabożeństwa Gorzkich Żali po niej. Msza św. popołudniowa będzie odprawiana na Placu Objawienia o godz. 1400, na rozpoczęcie Misterium. Gorzkie Żale, w te dwie niedziele, będą śpiewane po Mszy św. o godz. 1000.
  8. W zakrystii można nabyć świece Caritas, tzw. „Paschaliki” symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Duże świece są w cenie 12 zł., a małe 5 zł.
  9. W czasie Wielkiego Postu zbierane są przybory szkolne na misje , które zostaną przekazane Ks. Bp. Dariuszowi Kałuży MSF na Papuę Nową Gwineę. Szczegóły na plakatach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Świętej Rodziny”, „Przewodnika Katolickiego” i „Miłujcie się”.
  11. Dziękujemy rodzinom z Wiktorówka w sprzątaniu naszego Sanktuarium i jeszcze raz wszystkim Parafianom, którzy przez tak wiele lat dbali o czystość naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. W najbliższy piątek sprzątanie kościoła przejmie odpowiedzialna za nie Pani Anna. Przypominamy, że można składać ofiary na sprzątanie naszego Sanktuarium.
  12. Dyrektor Zespołu Szkól w Łobżenicy ogłasza nabór do liceum i szkoły branżowej – wielozawodowej i zaprasza rodziców i uczniów na Drzwi Otwarte dnia 30 marca w godz. od 1000 do 1300.
  13. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  14. Zapowiedzi przedślubne: Ziemowit, Jan Rojek, stanu wolnego, parafia Wniebowzięcia NMP Więcbork i Monika, Mariola Kalita, stanu wolnego, parafia św. Jadwigi Królowej Bydgoszcz. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
  15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.