3 listopada 2019

1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, B. i w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  2. Zapraszamy, do piątku włącznie, na różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 1800.
  3. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego, ofiarowanego za zmarłych, do czwartku 8 listopada, pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę za zmarłych.
  4. W czwartek I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  5. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  6. W niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, nabożeństwo różańcowe dla członków Żywego Różańca.
  7. W poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 80 rocznica męczeńskiej śmierci w Paterku naszych współbraci, Misjonarzy Świętej Rodziny. Uroczysta Msza św., w intencji Ojczyzny i o rychłą beatyfikację Męczenników Góreckich, o godz. 1000. Oprawa muzyczna na Mszy św. i koncert do godz. 1200 w wykonaniu zespołu mandolinistów „Frygi” Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od 1200 rozpocznie się tradycyjny „Hubertus”, od polowania z sokołem, na łące przy drodze do Rataj. Rada Parafialna i Misjonarze o godz. 1300 udadzą się do Paterka, gdzie złożą wieńce przy pomniku pomordowanych. Na godz. 1900 zapraszamy do auli, szczególnie naszych Parafian i pobliskich mieszkańców, na film i spotkanie poświęcone Męczennikom Góreckim. Szczegóły na plakatach.
  8. Dzieci, które oddały książeczki za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych, w przyszłą niedzielę 10 listopada, po Mszy św. na której będą, otrzymają w zakrystii nagrody. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za uczestnictwo w nabożeństwach.
  9. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200. Wypominki roczne można składać do końca listopada.
  • W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  • W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
  • Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  • Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.