IV NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2018

1. Dobiega końca czas Adwentu. Dziękujemy dzieciom i dorosłym za liczny udział w Roratach. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana Jezusa przez oczyszczenie ich z grzechów w sakramencie pokuty. W bazylice spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać jutro w Wigilię od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
  2. W Wigilię tylko Msza św. o godz. 700. Od godz. 800 odwiedziny chorych. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na wigilijnej wieczerzy. Zachowajmy tradycyjnie jej postny charakter. Rozpocznijmy wieczerzę od przeczytania fragmenty z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy i połamania się opłatkiem. Zaśpiewajmy kolędy, zostawmy jedno wolne miejsce i pod obrus połóżmy sianko. Niech Nowonarodzony Jezus przez wzajemną miłość zagości w naszych domach.
  3. Zapraszamy bardzo serdecznie na Pasterkę odprawianą w naszej Bazylice o godz. 2400. Wcześniej od godz. 2300 wspólne śpiewanie kolęd ze Scholą „Mixtura”. Po Mszy św. zapraszamy do Żywej Szopki na placu objawienia, przy której będziemy kolędowali i składali sobie życzenia. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  4. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi.
  5. W 2. Dzień Świąt, 26 grudnia – Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie owsa. Taca na Uczelnie Katolickie.
  6. W czwartek 27 grudnia Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. poświęcenie wina.
  7. W piątek Święto św. Młodzianków Męczenników. Modlimy się w intencji dzieci.
  8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  9. Przypominamy, że 1 stycznia na Mszy św. o godz. 1000 nastąpi poświęcenie nowego paciorka do Różańca Góreckiego. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich „chrzestnych” poszczególnych paciorków, aby wspólnie przeżywać to wydarzenie i móc rozciągnąć cały różaniec w bazylice.
  10. W czwartek rozpoczęcie kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. W tym roku kolędować będzie ks. Proboszcz, aby poznać osobiście Parafian i zapoznać się z oczekiwaniami i problemami. Rozpoczęcie o godz. 900. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na zapłacenie zrobionego już systemu do wyświetlania pieśni i kamery do przekazu uroczystości z Górki w internecie. Prośba, aby zawsze ktoś z Parafian przywiózł i odwiózł księdza. Plan kolędy w starym roku:
    • 27 grudnia Piesno od państwa Tomasz Eugenia do państwa Piszczek Benedykt
    • 28 grudnia Piesno Wybudowanie od państwa Pasternackich do państwa Januszewskich
    • 29 grudnia Rataje od państwa Biesek do państwa Czyż i do państwa Kowalewskich do państwa Kobierowskich.
  11. W środę na Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Posłańca Świętej Rodziny”, „Przewodnika Katolickiego”, „Miłujcie się” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”.
  13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Sanktuarium rodzinom z Piesna. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy państwa: Kunza, Skiera Grzegorz i Piszczek Tadeusz.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  15. Do wieczności odeszła Regina Rybarczyk z Piesna. Wieczny odpoczynek…

SŁOWO NA DZIŚ