IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 maja 2019

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia konsekrowanego pod hasłem „Módlmy się za powołanych i z powołanymi”. U nas, na Sumie o godz. 1000, odpust Dobrego Pasterza.
  2. Dziś Dzień Skupienia Strażaków. Uroczysta Msza św., na Placu Objawienia, o godz. 1200.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Macieja Apostoła i w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, Pr. i M. Patrona Polski.
  5. W tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  6. W poniedziałek w naszym sanktuarium Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec fatimski, błogosławieństwo lurdzkie i procesja światła wokół Studzienki, do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy serdecznie Parafian i Pielgrzymów.
  7. W środę, po Mszy św. wieczornej, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. W sobotę w naszym sanktuarium Dzień Skupienia Samorządowców. Uroczysta Msza św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszamy.
  9. Również w sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga.
  10. Spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w sobotę o godz. 1730.
  11. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na odbudowę spalonych organów i chóru w kościele w Gołańczy. Polecamy to ofiarności wiernych.
  12. W sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim diakoni Stanisław Adamowicz i Konstantyn Tsybulski przyjmą święcenia prezbiteratu, a alumn Marcin Przystawski święcenia diakonatu. Polecamy ich Waszej modlitwie. Informujemy, że Stanisław Adamowicz swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w Górce Klasztornej w sobotę 1 czerwca o godz. 1200.
  13. Zapraszamy na wykład „Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni” na temat Domów Arki dla osób z niepełnosprawnością, który odbędzie się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy w czwartek 16 maja o godz. 1800.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  15. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby sanktuarium.
  16. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  17. Dyrektor Zespołu Szkól w Łobżenicy informuje, że w poniedziałek 13 maja rozpoczyna się nabór do Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia dla absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy.
  18. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.