VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 marca 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi wolni”. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnej abstynencji i ofiarowania jej jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek Święto św. Kazimierza Królewicza i I czwartek miesiąca.
  3. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem, na znak podjęcia pokuty, o godz. 700, 1000 i 1830. Taca przeznaczona jest na hospicja. Rozpoczynamy też nasze rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji jest w „Głosie Góreckim” i wywieszony w gablotkach. W ten dzień wszystkich katolików, od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18 a 60 rokiem życia również post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Rozpoczynają się też kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty trwające do niedzieli.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą rozdawane książeczki i obrazki za udział w tym nabożeństwie. Na koniec czeka jakaś niespodzianka.
  6. W sobotę zbiórka dla Marianek, ministrantów i kandydatów o godz. 1000, a o godz. 1300 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z III klasy gimnazjum.
  7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowe i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Dziękujemy rodzinom z Wiktorówka w sprzątaniu naszego Sanktuarium. W tym tygodniu w piątek wyjątkowo na godz. 1100 zapraszamy kolejne rodziny państwa: Kapeja, Plewa, Smętek i Pisula.
  10. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.