III NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2019

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XI Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1P 1, 12). Zachęcamy do częstszego czytania Pisma Św. w rodzinach i indywidualnie.
  2. Dzisiaj również, na Mszy św. o godz. 1200, nasi współbracia, Misjonarze Świętej Rodziny, obchodzą jubileusz 25- lecia kapłaństwa. Powierzają się opiece Matki Bożej Góreckiej księża: Stefan Amielawski, Paweł Gnat, Bogusław Jaworowski, Marian Kołodziejczyk, Piotr Krupa, Mirosław Książek, Norbert Maier i Dariusz Mogielnicki. Życzymy im wielu łask Bożych i dalszej owocnej posługi kapłańskiej.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i w środę uroczystość św. Stanisława, B. i M. Głównego Patrona Polski.
  5. W tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  6. W Sanktuarium, od piątku do niedzieli, rekolekcje Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  7. W sobotę obowiązkowa zbiórka dla ministrantów o godz. 1000, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. U nas obchodzimy Odpust Dobrego Pasterza. Uroczysta suma, z procesją wokół Studzienki, o godz. 1000. Zapraszamy całą asystę. Na tej Mszy św. odbędzie się ustanowienie nowych lektorów. Z racji procesji nie będzie nabożeństwa dla członków Żywego Różańca.
  9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się doroczny Dzień Skupienia dla Strażaków. Uroczysta Msza św., z udziałem Strażaków i przedstawicieli władz, będzie odprawiona na Placu Objawienia o godz. 1200. Następnie procesja eucharystyczna po Gaju i festyn przygotowany przez Strażaków. Serdecznie zapraszamy.
  10. Dziękujemy serdecznie rodzicom, asyście, ministrantom, Mariankom, pani organistce i pani florystce za piękne przygotowanie rocznicy I Komunii św.
  11. Na zakończonej niedawno Kapitule Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny wybrano nowy Zarząd. Prowincjałem został ks. Piotr Krupa, v-ce Prowincjałem ks. Andrzej Tron i asystentami ks. Piotr Lipski i ks. Piotr Gałązka. Niech Matka Boża Górecka otacza ich Swoją opieką.
  12. Kontynuujemy prace w krypcie pod prezbiterium, aby zrobić tam kaplicę adoracji i mauzoleum poświęcone naszym współbraciom, Misjonarzom Świętej Rodziny, męczennikom II wojny światowej. Monstrancja, z ofiarowanego złota i srebra, będzie ukończona na początku września. Trwają też prace przy inwentaryzacji Gaju. Polecamy te prace waszej modlitwie i waszej ofiarności. Za ofiary składane na te przedsięwzięcia serdeczne Bóg zapłać.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Małego Przewodnika Katolickiego”.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.